Мнения

Українці влаштували флешмоб у Facebook – на сторінках МЗС Росії та УЄФА вже тисячі коментарів зі словами "Слава Україні! Героям слава!" - Горячие новости

02:34 11 Июнь Киев, Украина

Українці влаштували флешмоб у Facebook – на сторінках МЗС Росії та УЄФА вже тисячі коментарів зі словами "Слава Україні! Героям слава!" На флешмоб звернув увагу і виступив із закликом підтримати його нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко. Він закликав залишати такі коментарі на сторінці МЗС РФ. "Покажемо їм, що за нами правда!" – написав він у Facebook.

https://www.facebook.com/alexeygoncharenko/posts/4191066054265933
На сторінці МЗС РФ сотні таких коментарів.

Зокрема, під трансляцією брифінгу речниці відомства Марії Захарової майже 700 коментарів, багато – із фразами "Слава Україні! Героям слава!", під іншими постами теж залишають такі повідомлення. Скріншот: Russian Foreign Ministry - МИД России / FacebookСкріншот: Russian Foreign Ministry - МИД России / FacebookНа сторінці УЄФА вже тисячі коментарів: більше ніж 2 тис. – під анонсом старту Євро 2020 року, понад 5 тис. – під постом про фінальні приготування перед чемпіонатом. Залишають такі повідомлення й на сторінці "Євро 2020". Скріншот: UEFA / FacebookТакож тисячі таких коментарів залишили користувачі на сторінці Російського футбольного союзу.

Скріншот: Российский Футбольный Союз / FacebookКонтекст:Нову форму збірної України продемонстрував 6 червня у Facebook президент Української асоціації футболу Андрій Павелко. На футболці розмістили контур карти України, а також написи: "Слава Україні!" і "Героям слава!". Форму збірної України для виступу на чемпіонаті Європи 2020 схвалив Союз європейських футбольних асоціацій. Після демонстрації форми в російському міністерстві закордонних справ її назвали "обманкою".

Речницю МЗС РФ Марію Захарову обурили слоган "Слава Україні!" і те, що карту України зображено разом з окупованим Росією Кримом. Посольства Сполучених Штатів і Великобританії в Києві висловилися на підтримку нової форми національної збірної України. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба звернувся до "всіх, хто почав шипіти на форму збірної України", і пообіцяв, що країна не дозволить ображати національні символи. Російський футбольний союз звернувся до Союзу європейських футбольних асоціацій, заявивши про "використання політичних мотивів у формі збірної України".

У новій формі збірна України вже зіграла один матч – 7 червня в товариському поєдинку українці обіграли Кіпр із рахунком 4:0. Сьогодні, 10 червня, стало відомо, що УЄФА зобов'язав Україну прибрати з форми футбольної збірної напис "Героям слава!", розташований на внутрішньому боці екіпірування. В УЄФА пояснили своє рішення тим, що напис має "історичний і мілітаристський підтекст", хоча "сам собою слоган можна розглядати як загальну і неполітичну фразу загальнонаціонального значення і, отже, він може бути присутнім на футболці збірної України". Павелко заявив, що УАФ веде переговори з УЄФА щодо напису "Героям слава!".