Мнения

Вітренко: Немає у мене жодного жирного місця. У мене робота "проста" – виграй у суді в "Газпрому" мільярди - rezonans.info

17:47 15 Январь Киев, Украина

Вітренко: Немає у мене жодного жирного місця. У мене робота "проста" – виграй у суді в "Газпрому" мільярди Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко в інтерв'ю виданню "ГОРДОН" розповів, що його посадові обов'язки не передбачають закупівель, тендерів та розподілу коштів. "Немає в мене жодного жирного місця. Я не займаюся закупівлями й тендерами, не розпоряджаюся якимись грошима й ресурсами. У мене робота "проста" – виграй у суді в "Газпрому" мільярди.

Начебто ми показали непогані результати", – сказав Вітренко, відповідаючи на запитання журналіста, чому його, топменеджера часів експрезидента Петра Порошенка, залишили на посаді за нового президента Володимира Зеленського. Він висловив думку, що влада в Україні зацікавлена в його присутності на переговорах із російським "Газпромом". "Наскільки розумію логіку влади, у випадку з "Газпромом" я потрібен, тому що перебуваю на вістрі боротьби. Не хочу вживати військову термінологію, але, у принципі, це серйозне військове протистояння.

Те, що я роблю, включно з виграшем в арбітражі, посилює позиції України в переговорах із російською стороною", – зазначив Вітренко. Вітренко: Я краще розуміюся на деталях газової тематики, ніж пан Путін. Читайте повний текст інтерв'ю 28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд.

З урахуванням того, що арбітраж підтвердив борг української сторони за постачання газу в розмірі понад $2 млрд, "Газпром" мав виплатити "Нафтогазу" $2,56 млрд. За твердженням української компанії, з 1 березня 2018 року на суму боргу нараховують пеню. "Газпром" оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу й почав процедуру розірвання контракту з "Нафтогазом". 27 листопада 2019 року суд відхилив апеляцію "Газпрому" на одне з рішень Стокгольмського арбітражу й постановив компенсувати "Нафтогазу" витрати на судовий процес. У липні 2018 року "Нафтогаз" почав новий процес проти "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі, вимагаючи переглянути транзитний тариф на 2018–2019 роки.

Попередня сума вимог становила майже $12 млрд (без відсотків). 27 грудня російська компанія "Газпром" виплатила Україні $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу. Вітренко був одним з учасників команди "Нафтогазу", яка працювала під час розглядів. .