Мнения

Вітренко заявив, що йому із 2015 року пропонували очолити Міненерго - rezonans.info

21:10 27 Декабрь Киев, Украина

Вітренко заявив, що йому із 2015 року пропонували очолити Міненерго Новопризначений т.в.о. міністра енергетики України Юрій Вітренко заявив, що нинішню посаду йому пропонували із 2015 року. Про це він повідомив "24 каналу" в інтерв'ю, яке було опубліковано 25 грудня. "Розмови і пропозиції очолити Міністерство енергетики лунали із 2015 року, після того, як я себе зарекомендував і показав результат у "Нафтогазі".

Зокрема, коли ми інтегрували український ринок газу в європейський, розв'язали проблему із забезпеченням України імпортованим газом після того, як Росія перервала поставки газу. Також розв'язали кризові явища на ринку газу, коли не було грошей, а дефіцит "Нафтогазу" був 8 мільярдів доларів. Ми це зробили в дуже обмежений період. Після цього влада почала пропонувати політичні посади", – розповів він.

За словами т.в.о. міністра, у нього тільки недавно "з'явилося більше можливостей дивитися на якісь політичні посади". "Якщо чесно, у мої персональні плани не входило займатись політикою. Я б хотів скоріше, щоб інші люди обіймали такі політичні посади і розв'язували проблеми країни, яких, на жаль, дуже багато. Але чинна влада казала, що дійсно зараз важливо, аби я долучився і допоміг на певних ділянках.

З іншого боку, я бачив, що проблеми не розв'язуються, а накопичуються. Тоді я більш серйозно поставився до цих пропозицій і погодився обійняти цю посаду", – пояснив Вітренко. 21 грудня стало відомо, що Вітренко претендує на посаду заступника міністра енергетики України. Того самого дня на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів його призначили першим заступником міністра, поклавши на нього обов'язки т.в.о.

голови відомства. З цієї посади звільнили Ольгу Буславець. 15 грудня Вітренко проходив співбесіду із президентом Володимиром Зеленським та депутатами від "Слуги народу". 17 грудня комітет Верховної Ради з питань енергетики і комунальних послуг не підтримав його призначення на посаду першого віцепрем'єра – міністра енергетики України.

Того самого дня Рада відмовилася підтримати кандидатуру Вітренка. "За" проголосувало 186 народних депутатів за мінімально необхідних 226. Парламент планує повернутися до цього питання в січні, розповів голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Сам Вітренко заявив, що залишається відкритим до пропозицій щодо роботи в уряді.

Вітренко співпрацював із "Нафтогазом" із 2002 року. Він був радником керівників компанії, у 2004–2005 роках працював начальником одного з відділів НАК. У 2014 році повернувся в "Нафтогаз", був директором із розвитку бізнесу, із 2018-го був виконавчим директором. Брав участь у Стокгольмському арбітражі, який задовольнив вимоги України в суперечках із "Газпромом" про закупівлю та транзит російського газу.