Мнения

Волинець: Російсько-білоруський імпорт струму та сировини нікуди не подівся і продовжує знищувати українську енергетичну та вугільну галузі - Спец проект rezonans

17:48 15 Январь Киев, Украина

Волинець: Російсько-білоруський імпорт струму та сировини нікуди не подівся і продовжує знищувати українську енергетичну та вугільну галузі Лише за одну добу з Росії в Україну надійшло 3,9 млн кВт-год електроенергії, написав у Facebook нардеп від "Батьківщини" Михайло Волинець. "Перші тижні 2020 року демонструють, що російсько-білоруський імпорт струму та сировини нікуди не подівся і продовжує знищувати українську енергетичну та вугільну галузі. Лише за одну добу – 3,9 млн кВт-год. Не розрахувавшись із боргами перед шахтарями, урядовці продовжують робити кроки, які ведуть до поглиблення кризи вугледобувної галузі.

Уже, мабуть, усі експерти однозначно висловилися щодо згубного впливу на українську енергетику імпорту електроенергії з Росії та Білорусі. Під тиском громадськості "Слуги народу" навіть цілий законопроєкт №2233 прийняли, який нібито забороняє імпорт струму з Росії. Але! Я одразу говорив, цей законопроєкт – обман, який лише створює видимість вирішення проблеми, а насправді зберігає та розширює можливості для імпорту із країн СНД", – стверджує політик. Він зазначив, що нардеп від "Слуги народу" й голова енергетичного комітету ВР Андрій Герус проводить паралелі із закупівлею нафти через Білорусь.

"Тут лобіст російської електроенергії Герус на своє виправдання проводить паралелі з імпортом нафтопродуктів. Мовляв, ми їх із РФ та Білорусі також імпортуємо. Утім, забуває додати, що стараннями таких "державних діячів" Україна імпортує більш ніж половину нафтопродуктів, а в секторі електроенергії минулого року вдавалося зберігати незалежність. І ось тепер нам пропонують рівнятися на ринок нафтопродуктів! Вважаю таку позицію абсурдною і шкідливою.

Будемо з колегами з міжфракційного депутатського об'єднання "Енергетична незалежність України" думати над тим, як протидіяти капитулянтам. Зазвичай це непросто, адже саме голова енергетичного комітету ВР впливає на позицію найбільшої парламентської фракції", – наголосив Волинець.

https://www.facebook.com/MykhailoVolynets/posts/537056446903603
Імпорт електроенергії із РФ після чотирирічної перерви став можливим унаслідок поправки, внесеної Герусом в ухвалений 18 вересня закон України "Про внесення змін до деяких законів України у сфері використання ядерної енергії". Із 1 жовтня розпочався комерційний імпорт електроенергії з Росії.

4 грудня парламент ухвалив ще один законопроєкт – №2233 "Про внесення змін до закону України "Про ринок електричної енергії". Видання "Главком" зазначало, що поправка Геруса до цього документа зберігає можливість постачання російської електроенергії на ринок "на добу наперед" і залишає вільний імпорт із Білорусі. У Верховній Раді створили міжфракційне депутатське об'єднання "Енергетична незалежність і безпека України", покликане протистояти енергетичному шантажу з боку РФ, а також протидіяти тим парламентарям, які працюють проти інтересів України. У листопаді середньодобовий обсяг імпорту російського струму збільшився майже утричі порівняно з жовтнем, імпортована з РФ електроенергія в окремі дні листопада становила 15% ринку України, заявив у своєму блозі на сайті LIGA.net політолог Петро Олещук.