Мнения

Вперше за свою історію Житомирський театр ставить виставу в жанрі музично-театрального перформансу - Это удивило всех

19:13 25 Ноябрь Киев, Украина

Вперше за свою історію Житомирський театр ставить виставу в жанрі музично-театрального перформансу Вперше за свою майже 80-річну історію Житомирський академічний музично-драматичний театр ім.І.Кочерги ставить виставу в жанрі музично-театрального перформансу. Прем'єру під назвою "Банзай або мистецтво крокувати" колектив театру планує показати в грудні цього року.Під час репетиції, головний диригент театру Сергій Вілка разом з музикантами проходили музичні номери, під супровід яких драматичні актори в ході вистави читатимуть тексти. Цей жанр поєднує в собі музику, рухи і читання, каже Сергій Вілка:"Жанр, який ми визначили, – музично-театральний перформанс. Таке було на початку 20-го століття.

Ми і кілька творів взяли, які були написані саме на початку 20-го століття. Це твори Івана Вишеградського, Артура Лур'є. Аргентинець, композитор Максиміліано Бобер, який зараз живе у Варшаві, спеціально для нас написав твір "Модулі і поема". Який текст в цей час читається, я не буду вам казати, це буде спойлер.

Мені не хотілося б розкривати всі карти, щоб була можливість потім це почути наживо".Концермейстерка оркестру Оксана Лисенко розповіла, що спочатку їй було незвично грати таку музику:"Спочатку було сприйняття, що ми таку музику граємо… Щось воно таке незрозуміле. В процесі воно все відшліфується. Для мого досвіду мені це цікаво".Подібний жанр за майже 80-річну історію театру його глядач побачить вперше. Це – певний ризик, розповіла головна режисерка-постановниця театру Наталія Тімошкіна:"Це дуже незвичайна музика, сучасна музика.

Вона не розрахована на широко слухача, глядача. Це експериментальні вистави, і ми йдемо на це. Сьогодні зручний момент для експерименту".Прем'єра вистави відбудеться наприкінці грудня. Джерело Суспільне .