Мнения

Як виглядає відреставрована церква Покрови Богородиці на Грушевського у Львові - Расследование редакции

22:13 21 Ноябрь Киев, Украина

Як виглядає відреставрована церква Покрови Богородиці на Грушевського у Львові У Львові завершили реставрацію фасадів колишнього костелу Святого Миколая, що на вулиці  Грушевського, 2. Зараз це церква Покрови Богородиці. Роботи там почали наприкінці минулого року, узимку їх заморозили, а навесні – відновили:

«Прекрасний барокойвий храм, який цього і минулого року реставрували за кошти міського бюджету. Зробили реставрацію усіх фасадів.

Загальна вартість робіт – 2 мільйони 700 тисяч. Складність при реставрації була в тому, що елементи, котрі ми вважали, що вони ліпні, виявилися камінними. Також прекрасна є композиція зі святим Миколаєм на боковому фасаді, а також відкрили пам’ятну дошку одному з настоятелів цього храму, яка була замурована», — розповіла пресслужбі Львівської міськради начальниця управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко.

Galnet був на місці робіт, коли рестарували бічний фасад храму. Тоді журналістам розповіли, що на барельєфі Святого Миколая з роками з’явились тріщини.

Зараз, після відновлення, рельєфне зображення виглядає так: До слова, колишній костел святого Миколая будували за межами центральної частини міста, в районі тодішнього південного передмістя, на місці давнішого дерев’яного храму кінця XVII століття. Основні періоди будівництва – 1739-1745 роки. У 1924-1926 роках Тадей Врубель частково перебудував келії. Костел є тринавною базилікою.

З заходу та півночі до храму прибудований корпус келій. Фасад монастирських будівель наслідує барокові форми костелу. Про це йдеться на порталі Центру міської історії. Читайте також: На Генерала Чупринки у Львові відновили фасад будинку, який спроєктували Іґнатій Кендзерський та Адам Опольський (Фото) Підписуйтесь на наш Telegram.