Мнения

Законопроєкт про добровільну реструктуризацію "зеленого" тарифу підтримує більшість учасників ринку – нардепка Буймістер - Спец. Материалы

15:33 09 Декабрь Киев, Украина

Законопроєкт про добровільну реструктуризацію "зеленого" тарифу підтримує більшість учасників ринку – нардепка Буймістер Законопроєкт №2543 "Про внесення змін у деякі закони України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлювальної енергетики", зареєстрований у Раді 6 грудня, пропонує компроміс у сфері альтернативної енергетики, і з ним згодна більшість учасників ринку, заявила "Обозревателю" народна депутатка України від "Слуги народу", членкиня комітету з питань економічного розвитку Людмила Буймістер. "Попередньо були проведені переговори з найбільшими гравцями ринку. По великому рахунку, там близько 75 підписали листа на наш комітет з підтримкою таких умов. Упевнені, що більшість ринку вже задекларувала свої позиції, що вони погоджуються на таку добровільну реструктуризацію.

Я сподіваюся, що локальних гравців українських, я розумію, що в них складніша ситуація з фінансування, але ми з ними теж, думаю, знайдемо порозуміння", – зазначила нардепка. Реструктуризація може бути тільки добровільною, оскільки в цьому випадку в Україні можна забезпечити розвиток альтернативної енергетики, вважає Буймістер. "Це ринок, на який зайшли вже €5 млрд інвестицій. Увесь світ рухається в бік зелених інвестицій.

Ми просто не можемо дозволити собі цей ринок вбити, коли він тільки починає розвиватися. Ми бачили ці приклади, зокрема у Польщі. Це впливає на економіку просто жахливо. А добровільність, вона забезпечує те, що так інвестори розуміють, що тариф у нас був історично завищений, і це ми всі говоримо відверто, і ми повинні називати речі своїми іменами", – пояснила політикиня.

Вона вважає законопроєкт компромісним і розраховує на його підтримку в сесійній залі. "Ми змогли знайти порозуміння з урядом, з міністерством. Тому це єдиний можливий на сьогодні компроміс з ринком. Я думаю, що і народні депутати, які в комітеті працюють, вони просто побачать, що це насправді наша спроба врятувати ринок, і підтримають нас, – сказала Буймістер. – Я думаю, що цей закон можна ухвалити достатньо швидко, тому що нам дійсно треба запускати процес перемовин і підписання змін до угод із ринком.

Тому якщо ми якомога швидше ухвалимо цей закон, то ми можемо розраховувати, що Україна буде вже отримувати близько €93 млн. Тому тягнути тут немає сенсу". "Зелений" тариф – це ставка, за якою держава купує в населення електрику, вироблену за допомогою альтернативних джерел: сонячних панелей, вітряків та малих гідроелектростанцій. Як писало видання НВ, із 2020 року ставка "зеленого" тарифу мала становити 4,95 грн/кВт-год.