Мнения

Зеленський попросив Гончарука підготувати проміжний звіт про роботу Кабміну до 4 лютого - СМИ rezonans

02:37 18 Январь Киев, Украина

Зеленський попросив Гончарука підготувати проміжний звіт про роботу Кабміну до 4 лютого Президент України Володимир Зеленський 17 січня зустрівся з прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком. Відео оприлюднила пресслужба Офісу президента України у Facebook. Зеленський сказав, що розглянув звернення Гончарука про відставку і вирішив "дати шанс" прем'єру та його уряду, якщо буде вирішено "деякі важливі речі, які турбують суспільство", серед яких – питання зарплат чиновникам, премій топменеджменту НАК "Нафтогаз України" та інше. Глава держави, зокрема, попросив Гончарука налагодити роботу з комітетами Верховної Ради.

"Коли депутати отримують законопроєкти – рішучі, іноді непопулярні, реформаторські, і вони навіть не мають часу з ними нормально ознайомитися, нормально попрацювати в комітетах – це ненормально. Потрібно налагодити цей процес, налагодити діалог із депутатами Верховної Ради", – сказав Зеленський. Президент зауважив, що суспільство і він надали уряду великий кредит довіри. "Мені здається, ви ще не розрахувалися за цей кредит перед нашим суспільством.

У вас достатньо енергії це зробити", – додав Зеленський. Гончарук подякував президенту. "Ми обов'язково задачі, поставлені вами, спробуємо виконати", – сказав прем'єр. Він додав, що 14 лютого Кабмін має надати парламенту проміжний звіт про роботу.

Президент попросив підготувати звіт до 4 лютого. 15 січня YouTube-канал "Як обдурити президента" оприлюднив аудіозапис розмов, які нібито відбулися між Гончаруком, міністеркою фінансів Оксаною Маркаровою, головою Національного банку України Яковом Смолієм та його заступницею Катериною Рожковою. Людина з голосом, схожим на голос Гончарука, на цьому записі визнала, що вона "повний профан в економіці", а у президента "дуже примітивне розуміння економічних процесів". У Кабміні не підтвердили справжності прослуховування.

"Пресслужба Кабінету Міністрів не має інформації щодо справжності жодного аудіо- або відеозапису, що розповсюджується в мережі інтернет", – ідеться в повідомленні. 17 січня прем'єр-міністр заявив, що написав заяву про відставку і передав її президенту з правом внесення в парламент, щоб "прибрати будь-які сумніви в повазі та довірі до глави держави". Згідно із законом про Кабмін, прем'єр-міністр мав подати заяву до Ради, а не президенту. Гончарук пояснив, що заяву про відставку, яку він передав Зеленському, написав на ім'я голови парламенту.

Президент може передати документ до Ради у будь-який момент. До рішення президента уряд продовжить роботу у штатному режимі, додав він. Уряд на чолі з Гончаруком було сформовано першого дня роботи Верховної Ради IX скликання, 29 серпня 2019 року. .