Общество

Агента ФСБ Росії затримало СБУ Рівненської області на Днітропетровщині (ФОТО) - Расследование редакции

04:11 21 Январь Киев, Украина

Агента ФСБ Росії затримало СБУ Рівненської області на Днітропетровщині (ФОТО) Агента ФСБ Росії затримало СБУ Рівненської області на Днітропетровщині (ФОТО) Контррозвідка Tweet Контррозвідка СБУ викрила завербованого спецслужбами РФ військового-контрактника ЗС Укрїни Про це повідомляє прес-група УСБУ в Рівненській області. Далі у повідомленені сказано

Контррозвідка Служби безпеки України викрила та припинила підривну діяльність військовослужбовця однієї з бойових бригад, дислокованої на Дніпропетровщині.   Оперативники та слідчі спецслужби встановили, що мешканець Святогорська після початку військової агресії РФ в Україні виїхав на тимчасово окуповану територію Донецької області, де добровільно вступив до лав незаконних збройних формувань так званої «ДНР». Під час проходження «військової служби» у складі терористичних угруповань 100 ОМСБр «Республіканської гвардії» та 1 ОМСБр «Слов’янської бригада» 1 АК «НМ ДНР» він був завербований співробітниками російських спецслужб.

Як зазначається,
На початку 2019 року бойовик виїхав з тимчасово окупованої території та вступив на військову службу до лав ЗС України за контрактом для виконання завдань ФСБ РФ з отримання  розвідувальної інформації у воєнній сфері. Зловмисник збирав відомості, зокрема, про дислокацію військових частин ЗС України, у тому числі у районі проведення ООС, їх переміщення, кількість, тип озброєння, особовий склад, установчі та персональні дані командирів.   Правоохоронці затримали, викритого контррозвідкою СБУ, агента російських спецслужб поблизу військової частини під час спроби передачі зібраних розвідувальних даних.
Чому для такої операції залучили СБУ саме з Рівненської області, не повідомляють, але вказують наступне:
Наразі військовослужбовцю слідчими УСБУ в Рівненській області повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.

1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.