Общество

Чому в Хмельницькому не зупиняються деякі потяги: позиції ОДА та Укрзалізниці - Это удивило всех

21:41 02 Июль Киев, Украина

Чому в Хмельницькому не зупиняються деякі потяги: позиції ОДА та Укрзалізниці У пресслужбі залізничників кажуть, що це питання у компетенції регіональних комісій з ТЕБ і НС. А в облдержадміністрації стверджують інше.Ситуація зі зупинкою у Хмельницькому більшості потягів далекого сполучення, а також відновленням руху приміських залізничних маршрутів, досі залишається невизначеною. Наприклад, свого часу в обласному центрі Укрзалізниця скасувала продаж квитків на потяг Київ-Львів, який мав би з 26 червня приймати у Хмельницькому пасажирів. Тоді причиною стало відсутність рішення обласної комісії з техногенно-екологічної безпеки щодо його зупинки у нашому місті.

А 8 липня має відновити рух потяг сполученням Хмельницький-Генічеськ. Щоб дізнатися чи дійсно його запустять, кореспонденти сайту «Є» поспілкувалися з представниками Хмельницької облдержадміністрації та Укрзалізниці. Однак виявилося, що їх позиції суперечать одна одній. За словами першого заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Романа Примуша, раніше обласна комісія з ТЕБ і НС розглядала звернення Укрзалізниці по кожному потягу щодо зупинки залізничного транспорту на території краю.

Проте все змінилося після прийняття Кабміном постанови №500. «Нині обласна комісія більше не дає Укрзалізниці погодження на зупинку потягів, наприклад, у Хмельницькому. Тобто відновлення руху приміських потягів і потягів далекого сполучення, їх зупинку на території області має вирішувати виключно Укрзалізниця, — розповідає Роман Примуш. — Проте у разі погіршення епідеміологічної ситуації в інших регіонах, ми можемо забороняти Укрзалізниці зупинку певних потягів у нашій області.

Нині ми нічого не забороняли, тому поки всі потяги можуть зупинятися на території Хмельниччини». За його словами, в Укрзалізницю вже надіслано лист, у якому вказано, що саме залізничники повинні визначати зупинки потягів і не чекати на рішення обласної комісії з ТЕБ і НС. Проте кореспондентам сайту «Є» у пресслужбі АТ «Укрзалізниця» повідомили, що для зупинки потягів у тому чи іншому населеному пункті досі необхідне позитивне рішення регіональної комісії з ТЕБ і НС. Інших вказівок вони поки що не мають.

Схожої позиції дотримується й провідний спеціаліст з питань функціонування залізничного транспорту АТ «Укрзалізниця» Владислав Бондар. Проте він додає, що у нинішній час ситуація зі зупинкою потягів у різних регіонах країни може різко змінюватися. «Наскільки мені відомо, Хмельницька облдержадміністрація не дала дозвіл на зупинку потягів, які їздять у Львівському напрямку, тобто Київ-Львів і Львів-Одеса. Ці потяги мають у Хмельницькому лише технічні зупинки, а пасажирів не відпускають і не приймають.

Можливо на наступному засіданні комісії з ТЕБ і НС вони щось змінять», — розповів Владислав Бондар. За його словами, попередньо майже всі регіональні комісії, крім Черкаської, погодили рух потяга №282/281 Хмельницький-Генічеськ. Однак поки що на нього квитки неможливо купити. Їх продаж планують відкрити до 20-ї години 3 липня.

Цей залізничний транспорт курсуватиме через день з 8 липня з Хмельницького, а Генічеська — з 9 липня. У Хмельницькому також потенційно можуть зупинятися й інші потяги далекого сполучення. Проте для цього необхідне рішення обласної комісії з ТЕБ і НС. Владислав Бондар додав, що саме від рішень цієї комісії також залежить рух приміських потягів.

Наприклад, Гречани-Жмеринка. «Ситуація з ним не зовсім зрозуміла. Попередньо на Хмельниччині дозволили його роботу, а на Вінниччині — заборонили. Пізніше ця заборона була знята, але потяг досі не запустили.

Ймовірно, Хмельницька та Вінницька облдержадміністрації не можуть дійти згоди щодо його руху», — зазначив Владислав Бондар. Нагадаємо, наразі з потягів далекого сполучення з обласного центру стабільно курсує «Подільський експрес» сполученням Хмельницький-Київ, який дорогою зупиняється на станціях Деражня, Жмеринка, Гнівань, Вінниця та Калинівка 1. Також в області поки що курсує єдиний приміський потяг — Хмельницький-Волочиськ. .