Общество

Гуфі проти чиновників: у Хмельницькому з’явився собака, який займатиметься сміттям - Экстренные новости

19:4514 Январь Киев, Украина

Гуфі проти чиновників: у Хмельницькому з’явився собака, який займатиметься сміттям Точніше, стане обличчям кампанії свідомого поводження із твердими побутовими відходами.«Він жив на сміттєзвалищі і був звичайним безпритульним, бродячим собакою. Але в один щасливий момент, на нього звернули увагу і тепер він живе у люблячій сім’ї, доглянутий і щасливий». Так міг би починатися якийсь голлівудський фільм із хеппіендом. Але ні! Це реальна історія собаки Гуфі, який від сьогоднішнього дня у Хмельницькому стане обличчям кампанії свідомого поводження із твердими побутовими відходами.

Це реальний собака, який живе в родині керівника офісу проєкту «Розумне довкілля. Хмельницький» Миколи Ваврищука. «Собаку наша сім’я справді взяла зі сміттєзвалища. Ми там часто проїжджали повз сміттєзвалище і звернули увагу на його неординарну зовнішність.

Якийсь час просто їздили годували його, а потім і взагалі забрали додому. Ми не боялися брати зі смітника собаку, більше того, наша сім’я дуже любить чотирилапих друзів! Тим більше, ми всі необхідні процедури зробили у ветеринара: обстеження, щеплення», – каже пан Микола. Коли собаку взяли зі сміттєзвалища, йому, за словами ветеринарів, було близько року. Спочатку його довго відчухували, бо він був запущений, в не дуже хорошому стані, назвали Гуфі.

І ось уже п’ять років він живе у родині Ваврищуків. Зробити його обличчям кампанії свідомого поводження з твердими побутовими відходами придумали в офісі проєкту випадково, після того, як пан Микола розповів напівжартома історію свого собаки. «Ідея спільна, народилася у нашому офісі, коли ми напрацьовували варіанти, як привернути увагу людей, до теми поводження із твердими побутовими відходами. Адже сміття люди не люблять, а ось тварин дуже люблять.

До того ж, зазвичай інформація від чиновників, якою б вона корисною, чи позивною не була, не дуже цікава для людей. А тема сміття зараз пріоритетна у Хмельницькому, тому ми шукаємо максимально цікаві методи донесення інформації. Собака Гуфі буде своєрідним комунікаційним каналом, щоб зацікавити більше людей темою сміття», – пояснює Микола Ваврищук. Зараз, процес сортування сміття запускають у школах і саме пес Гуффі буде вчити дітей сортувати його.

В офісі «Розумне довкілля. Хмельницький» сподіваються, що Гуфі найкраще буде навчати, пояснювати і повідомляти про усю інформацію на тему сміття і що взагалі робиться із твердими побутовими відходами в місті. «Ми плануємо залучати Гуфі до публічної роботи, навіть місце в офісі для нього облаштували. Будемо оголошувати конкурси, до прикладу, на найкращі відеороботи про сортування сміття і Гуфі особисто буде їздити на нагородження.

Собака буде реально залучатися до роботи, не на постійній основі, бо проситиме зарплатню, але частково будемо його використовувати», – жартує пан Микола і додає, що планують зробити Гуфі найбільшим і найактивнішим ековолонтером Хмельницького. «Сподіваємося, що на поради і на інформацію від Гуффі люди реагуватимуть краще, аніж на інформацію від чиновників. А в перспективі ми ще й плануємо розробити серію сувенірної продукції із зображенням Гуфі», – каже Микола Ваврищук. Читайте також: Для Хмельницького розроблять план дій у напрямку поліпшення екологічної ситуації   Підписатися на канал "Є" в Youtube .