Общество

Хмельницькі села можуть позмагатися у всеукраїнському конкурсі та виграти сто тисяч гривень - Выбор редакции rezonans

19:15 01 Август Киев, Украина

Хмельницькі села можуть позмагатися у всеукраїнському конкурсі та виграти сто тисяч гривень Минулого року до п’ятірки фіналістів конкурсу увійшло село з Дунаєвецького району.В Україні до кінця серпня триває прийом заявок на V Всеукраїнський конкурс «Неймовірні села України 2020». Як зазначають організатори, метою цього конкурсу є розвиток сільських територій та регіональної економіки; стале управління і збереження екосистеми, популяризація зеленого туризму; розвиток соціальної відповідальності місцевого аграрного бізнесу; підвищення привабливості життя в селі. Село-переможець конкурсу «Неймовірні села України 2020» отримає 100 тисяч гривень на реалізацію бізнес-проєкту. Також, крім головного подарунка переможцю, одному з 10-ти сіл, які пройшли до етапу онлайн-голосування, допоможуть в реалізації їхнього бізнес-проєкту.

«Під час відбору неймовірних сіл, акцент буде на проєкт конкурсанта: розвиток сільських територій, охорона навколишнього середовища, управління відходами, відновлювальна енергетика, зелений туризм, реконструкція історико-культурної спадщини, - йдеться у повідомленні. - Відбір конкурсу проходитиме у три етапи» Етапи проведення конкурсу І етап: 13 липня — 31 серпня — прийом заявок (заявку може надіслати кожен охочий); 1-30 вересня — відбір 10-ти найкращих заявок (редакція AgroPortal.ua обирає 10-ку кращих заявок за допомогою оцінювальної шкали, де певним питанням заявки присвоєно певну кількість балів). ІІ етап: 1 жовтня — 1 листопада — на сайті AgroPortal.ua відбуватиметься онлайн-голосування (з 10 сіл обирається 5-ка фіналістів); 2-30 листопада — підготовка командою AgroPortal.ua кожної з 5-ти громад до захисту свого бізнес-проєкту перед членами Експертної ради в режимі онлайн. ІІI етап: Грудень — визначення та нагородження переможців (формат залежатиме від ситуації з пандемією COVID-19).

Минулого року у конкурсі «Неймовірні села України» за перемогу змагалося село з Хмельниччини – Лисець, що в Дунаєвецькому районі. Семе цей населений пункт славиться своїм мальовничим водопадом та сухофруктами. І хоч бізнес-план мешканців села не виборов перемоги (експертна рада обрала бізнес-план села Залізняк, що на Сумщині, за яким хочуть облаштувати цикорну кав’ярню-бібліотеку з аграрною та екологічною тематиками), він не залишив байдужими посольство Королівства Нідерланди в Україні. Нідерландці спільно з одним з розсадників декоративних рослин вирішили подарувати громаді села ландшафтну ділянку спільного користування.