Общество

Хустщина та Мукачівщина слабо освоюють кошти освітньої субвенції (ВІДЕО) - Спец проект rezonans

19:31 25 Ноябрь Киев, Украина

Хустщина та Мукачівщина слабо освоюють кошти освітньої субвенції (ВІДЕО) - Спец проект rezonans За результатами перевірки, яку здійснило керівництво ОДА, найнижчі показники використання коштів освітньої субвенції – у Хустському та Мукачівському районах. Щоб з’ясувати причини такого рівня освоєння, перший заступник голови облдержадміністрації Олег Коцюба та директорка департаменту освіти і науки Ганна Сопкова з робочим візитом відвідали Хустську та Мукачівську РДА. «Сьогодні аналізуємо освоєння коштів освітньої субвенції, які надійшли ще у лютому 2020 р. На жаль, у Хустському районі цей показник найнижчий», – повідомив Олег Коцюба.

Хустщина отримала одну з найбільших освітніх субвенцій в області, проте освоїла її незадовільно. За ці кошти та за кошти місцевого бюджету 13 навчальних закладів району мають забезпечити новим обладнанням для харчоблоків.  Освітня субвенція у розмірі 3 млн 927 тис. грн передбачала створення належних санітарно-гігієнічних умов у закладах загальної середньої освіти району до 1 вересня. Сьогодні ж у декількох школах Хустського району роботи з облаштування внутрішніх вбиралень ще тривають, їх планують завершити до кінця поточного року.  Ті самі питання порушили й в Мукачівській РДА, котра зовсім не використала кошти для обладнання харчоблоків (їдалень) для закладів середньої освіти.

Не у всіх школах Мукачівщини забезпечено належні санітарно-гігієнічні умови. Голова райдержадміністрації Василь Чигринський запевнив, що ці роботи буде завершено до кінця цього року. Зараз освоєно 38,6% коштів освітньої субвенції. Щодо використання коштів, виділених для реалізації реформи нової української школи, то у Хустському районі ситуація значно краща – станом на сьогодні освоєно 94,2%.

Мукачівський район для забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти НУШ використав 3,5% на закупівлю обладнання, дидактичного матеріалу та ін. Через недобросовісного постачальника першокласники Мукачівщини не сіли за нові парти 1 вересня. Перший заступник голови Закарпатської ОДА доручив голові Мукачівської РДА Василеві Чигринському підготувати інформацію щодо звернення до суду з позовом про стягнення штрафних санкцій із цього постачальника. Зірвані тендери через відсутність учасників, оскарження закупівель, проведення повторних тендерів та ін.

також є причинами низького показника освоєння коштів. До речі, ні в Хустському, ні в Мукачівському районах і досі не створено жодної опорної школи, що є одним із механізмів реформування системи загальної середньої освіти й упорядкування шкільної мережі. Також обидва райони не вжили заходів щодо запровадження автономного фінансування закладів освіти. Олег Коцюба доручив відповідальним особам щоденно здійснювати моніторинг освоєння коштів державної субвенції, спілкуватися з підрядниками, з якими укладено угоди, та інформувати про це департамент освіти і науки Закарпатської ОДА.