Общество

На Львівщині в "реабілітаційних" центрах катували людей - rezonans.info

15:48 03 Декабрь Киев, Украина

На Львівщині в "реабілітаційних" центрах катували людей На Львівщині слідчі повідомили про підозру організатору так званих "реабілітаційних центрів", де незаконно утримували та катували людей. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Львівської області. Співробітники відділу розслідування особливо тяжких злочинів (відділу детективів) слідчого управління Головного управління Національної поліції у Львівській області спільно з працівниками управління боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, поліції Львівщини за процесуальним керівництвом прокуратури області встановили, що у так званих "реабілітаційних центрах" осіб, залежних від психоактивних речовин, утримували проти їх волі, змушували працювати та жорстоко карали за найменші порушення режиму. Під час досудового розслідування правоохоронці встановили, що у період з 2016 до 2019 року 34-річний житель Львова організував у селах Пустомитівського району діяльність трьох центрів для перебування та платного "лікування" осіб від алкогольної та наркотичної залежності.

Жодної кваліфікованої медичної допомоги "пацієнти" не отримували, при цьому місячна платня за "лікування", яку сплачували родичі утримуваних, становила від 7 до 12 тисяч гривень. Організатор разом із спільниками утримували "пацієнтів" у центрах проти їх волі у шкідливих для здоров’я умовах, а також використовували їх примусову працю. Деякі з них були поміщені у заклади примусово. У "пацієнтів" вилучали мобільні телефони, а за спроби самовільно залишити приміщення центру були передбачені жорстокі покарання.

Психологічне та фізичне насильство щодо утримуваних застосовувалось також за будь-які інші порушення так званих "правил перебування у реабілітаційному центрі". Слідчі відділу розслідування особливо тяжких злочинів Головного управління Нацполіції Львівщини повідомили зловмиснику про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) КК України, ч.3 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України та ч.2 ст.127 (катування) КК України. Максимальне покарання, передбачене санкціями статей, – до п’ятнадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.

На Львовщине следователи сообщили о подозрении организатору так называемых "реабилитационных центров", где незаконно удерживали и пытали людей. Об этом сообщает отдел коммуникации полиции Львовской области. Сотрудники отдела расследования особо тяжких преступлений (отдела детективов) следственного управления Главного управления Национальной полиции во Львовской области совместно с работниками управления по борьбе с преступлениями, связанными с торговлей людьми, полиции Львовщины под процессуальным руководством прокуратуры области установили, что в так называемых "реабилитационных центрах" лиц, зависимых от психоактивных веществ, удерживали против их воли, заставляли работать и жестоко наказывали за малейшие нарушения режима. Во время досудебного расследования правоохранители установили, что в период с 2016 до 2019 года 34-летний житель Львова организовал в селах Пустомытовского района деятельность три центра для пребывания и платного "лечения" лиц от алкогольной и наркотической зависимости.

Никакой квалифицированной медицинской помощи "пациенты" не получали, при этом месячная плата за "лечение", которую платили родственники содержащихся, составляла от 7 до 12 000 гривен. Организатор вместе с сообщниками удерживали "пациентов" в центрах против их воли во вредных для здоровья условиях, а также использовали их принудительный труд. Некоторые из них были помещены в учреждения принудительно. У "пациентов" изымали мобильные телефоны, а при попытке самовольно покинуть помещение центра были предусмотрены жестокие наказания.

Психологическое и физическое насилие в отношении удерживаемых применялось также за любые другие нарушения так называемых "правил пребывания в реабилитационном центре". Следователи отдела по расследованию особо тяжких преступлений Главного управления Нацполиции Львовщины сообщили злоумышленнику о подозрении в совершении преступлений, предусмотренных ч.3 ст.149 (торговля людьми или другое незаконное соглашение относительно человека) УК Украины, ч.3 ст.146 (незаконное лишение свободы или похищение человека) УК Украины и ч.2 ст.127 (пытки) УК Украины. Максимальное наказание, предусмотренное санкциями статей, - до пятнадцати лет лишения свободы с конфискацией имущества. Досудебное расследование продолжается.