Общество

На Закарпатті за 9 місяців 97 сімей опинилися у складних життєвих обставинах з приводу домашнього насильства - Выбор редакции rezonans

22:53 23 Ноябрь Киев, Украина

На Закарпатті за 9 місяців 97 сімей опинилися у складних життєвих обставинах з приводу домашнього насильства - Выбор редакции rezonans Протягом 9 місяців 2020 року до Банку даних сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах з приводу домашнього насильства, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області внесено 97 сімей, з них 5 сімей охоплено соціальним супроводом. 194 особи отримали соціальні послуги, 1 особу направлено до центру соціально-психологічної допомоги. На обліку служб у справах дітей з приводу насильства чи жорстокого поводження з ними перебуває 72 дітей. Вжито 145 заходів щодо захисту прав дитини від домашнього насильства.

За станом на 01.09.2020 року в області працюють 10 мобільних бригад. Стосовно спеціалізованих притулків для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі та надання їм необхідної допомоги, то в області шукають можливості альтернативних способів надання послуг вищевказаній категорії громадян. Зокрема, такі послуги надають у притулках на базі благодійної організації Мукачівський районний благодійний фонд «Надія» у Мукачівському районі (с. Лавки), при діаконічному відділенні Реформатської церкви будинку матері та дитини у «Кризовому центрі» у Берегівському районі, а також у центрі допомоги для осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах при громадській організації «Неємія» у місті Ужгороді.

Крім того, в області діють 2 обласні неспеціалізовані заклади, які надають допомогу жертвам насильства: Закарпатський обласний центр соціально-психологічної допомоги (м. Ужгород) та Закарпатський центр соціально-психологічної реабілітації дітей (м. Свалява). В області реалізується Регіональна програма впровадження сімейної, демографічної, гендерної політики, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2016–2020 роки, схвалена розпорядженням голови облдержадміністрації 26.11.2015 року № 435 та затверджена рішенням обласної ради 05.01.2016 № 128 (копію додано).