Общество

ОТГ під загрозою? На Рівненщині назріває конфлікт (ФОТО) - СМИ rezonans

14:37 05 Февраль Киев, Украина

ОТГ під загрозою? На Рівненщині назріває конфлікт (ФОТО) ОТГ під загрозою? На Рівненщині назріває конфлікт (ФОТО) Округи планують значно збільшити Tweet Керівників ОТГ не влаштовує модель адміністративно-територіального устрою, яку незабаром хочуть сформувати на Рівненщині. Нагадаємо, наприкінці 2019 року набрали чинності зміни до закону про добровільне об’єднання територіальних громад.

Відповідно до них, в нашій області зменшать кількість малих ОТГ, сформувавши  всього 46 великих округів.   Але на Рівненщині уже зареєстровано 48 ОТГ, в яких проживає третина населення області.

Люди не хочуть повернення до старої схеми, де були райдержадміністрації, бо, мовляв, села майже не отримували ніякого фінансування.
Тоді як після створення ОТГ вдалося облаштували освітлення у населених пунктах, частково відремонтували дороги, створити ЦНАПи, ФАПи та інклюзивні центри.   У найбіднішій зі створених ОТГ у 2019 році залишилося в бюджеті 2 мільйони гривень надлишку.
Децентралізація – не означає «різати» область, шукатимемо компроміси, говорить голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль:
Ви почуті! Я вас хочу запевнити: точно не буде наказового руху далі.

  Але ми повинні чітко розуміти, що ОТГ і реформа децентралізації - це не тільки самостійність, а й відповідальність за якість життя мешканців ваших громад.   Тому деяким амбіціям доведеться поступитися економічному розрахунку і здоровому сенсу.

Він зауважив, що аби напрацювати правильні рішення щодо укрупнення ОТГ, проведуть низку зустрічей з представниками громад та заступниками міністрів.
Своєю чергою, Віталій Коваль додав, що заяви та маніпуляції про перекривання доріг чи подібні акції не плинуть на процес.

  Все одно доведеться об'єднувати території, так звані «білі плями»,  які до цього часу не створили власні ОТГ чи не приєднались до існуючих.

Нагадаємо, найближчим часом Кабмін ретельно перевірятиме кожну утворену ОТГ краю на відповідність критеріям нової методики.
Йдеться про нерозривність території, зону доступності до адміністративного центру та наявну розвинену інфраструктуру, в тому числі наявність школи на 250 осіб у кожній ОТГ.   Також урядовці вивчатимуть фінансову спроможність громад, яким тепер напряму доведеться співпрацювати з Києвом.