Общество

Працівники екстреної допомоги в Сумах отримали доплати за роботу з COVID-19 за квітень - Это удивило всех

21:15 24 Май Киев, Украина

Працівники екстреної допомоги в Сумах отримали доплати за роботу з COVID-19 за квітень Понад 1 млн гривень за квітень отримали працівники центру екстреної медичної допомоги в Сумах за роботу з пацієнтами, які мали підозру або були інфіковані коронавірусом. Про це Суспільному розповів заступник директора обласної “швидкої” Максим Новіков. Гроші з Національної служби здоров’я України надійшли їм 15 травня, а 19-го їх виплатили близько тисячі працівникам.

“Відповідно до Постанови Кабміну і цього пакету послуг, гроші були розподілені таким чином: 300% надбавки отримали медпрацівники, що виїжджали на виклики – де позитивний ПЛР-тест, де були хворі.

Інші отримали кошти однаково, по 1200 гривень. Водії отримали менше: ті, що виїжджали на підтверджені випадки, – по одному окладу, інші – приблизно по 400 гривень”, – розповів заступник директора обласного центру екстреної медичної допомоги Максим Новіков.

Усього за квітень центр отримав від Національної служби здоров’я понад 14 млн. грн – за тими пакетами послуг, що їх затвердили.

“Ці комунальні заклади самостійно вирішують питання своєї діяльності у межах фінансового плану, який затвердив власник в рамках колективного договору. НСЗУ не має прямого впливу на виплату чи невиплату цих коштів лікарям і медпрацівникам”, – пояснив директор департаменту договірної роботи НСЗУ Андрій Віленський. “Розрахунок тарифу на оплату послуг екстреної допомоги розрахований на статистиці, яку має держава з початку пандемії. У цій статистиці є виїзди “екстренки” як на підтверджені, так і на непідтверджені випадки”, – розповіла очільниця НСЗУ Оксана Мовчан.
Угоди з регіональними центрами екстреної медичної допомоги на надання допомоги за пакетом COVID-19 Національна служба здоров’я почала укладати з 5 травня.