Общество

Правоохоронці викрили хакерів, які вкрали кілька мільйонів гривень - Читать всем на rezonans

19:27 26 Март Киев, Украина

Правоохоронці викрили хакерів, які вкрали кілька мільйонів гривень Затримали хакерів, які викрадали гроші з рахунків суб’єктів господарювання. Фото:Нацполіція За допомогою створеного вірусу хакери отримували доступ до «клієнт-банку» юридичних осіб Правоохоронці припинили діяльність хакерського угруповання, учасники якого викрадали гроші з рахунків суб’єктів господарювання. «Кіберполіція встановила, що учасники організованої злочинної групи створили та модифікували шкідливе програмне забезпечення. Цей вірус вони розсилали на електронні поштові скриньки для отримання доступу до «клієнт-банку», – повідомляє пресслужба Нацполіції.

зазначають, що хакери відслідковували надходження значних грошових сум на банківські рахунки підприємств. Після цього гроші перерахували на відкриті рахунки спільників. За попередніми даними, збиток, завданий юридичним особам, становить кілька мільйонів гривень. Правоохоронці провели 35 обшуків у Києві та Київській, Івано-Франківській, Закарпатській та Одеській областях за місцями мешкання фігурантів, а також у серверних приміщеннях.

До проведення обшуків залучено близько 200 правоохоронців. За результатами вилучено комп’ютерну техніку, банківські картки, документи, засоби зв’язку та дві автівки. Згідно з повідомленням Нацполіції, за цим фактом відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст.

28 (Вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку), ч. 2 ст.

361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут), ч. 5 ст. 185 (Крадіжка) та ч. 3 ст.

209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України. Фігурантам оголошено про підозру. «Наразі одному з учасників суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави у сумі 1,15 мільйонів гривень, ще двох учасників взяли під нічний домашній арешт. Ще двом запобіжний захід не обрали, однак слідчі клопотатимуть про їх арешт.