Общество

Прем’єр-міністр України відзначив, що децентралізація на Рівненщині має успіхи - Читать в UNP.news

14:47 15 Июнь Киев, Украина

Прем’єр-міністр України відзначив, що децентралізація на Рівненщині має успіхи - Читать в UNP.news Прем’єр-міністр України відзначив, що децентралізація на Рівненщині має успіхи Під час зустрічі з головами ОТГ Рівненщини Tweet Під час робочої поїздки на Рівненщину Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман зустрівся з головами об’єднаних територіальних громад Рівненської області. За словами Володимира Гройсмана, започаткована в 2014 році реформа децентралізації – передачі фінансових ресурсів та адміністративних повноважень на місця – виходить на другий етап, а саме – етап ефективного використання нових можливостей для регіонів.

Саме тому згортати реформу будь-якими непродуманими рішеннями – неможливо.
Децентралізація має непогані успіхи, сказав Володимир Гройсман:
Потрібно говорити про перспективи і завдання на 2019-2020 роки.

Перший етап децентралізації відбувся успішно. Кожен житель ОТГ може порівняти, що було до децентралізації, і що є зараз. Мені було важливо передати не тільки кошти, а й можливості. Коли можливості починають працювати, у нас іде зростання.    Разом з тим сьогодні є загрози реформі.

Її швидко можна зупинити – достатньо 226 голосів, аби підкорегувати рішення не на користь місцевого самоврядування.   Це турбує. А упускати це неможливо. І у нас є час, аби запустити другий етап децентралізації.

Треба ініціювати зміни до Конституції. Якщо ми не підемо далі по децентралізації, реформа буде згорнута».

Нагадаємо, наразі в регіоні сформовано 31 громаду, які мають прямі відносини з держбюджетом. За планом громад має бути 66 - це 100% території області і 100% населення краю.