Общество

Школяр зі Славути створив пристрій для безпечного розмінування - Выбор редакции rezonans

13:21 12 Февраль Киев, Украина

Школяр зі Славути створив пристрій для безпечного розмінування З її допомогою сапер може дистанційно знешкодити міну.16-річний Ілля Мельник з міста Славута створив електронну руку, яка здатна вберегти життя солдатів. Хлопець представив свій винахід на конкурсі «Техно Україна 2020», який проводився на базі Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського». Як зазначають fakty.ua, ця електронна рука може використовуватися для робіт з розмінування.

Ілля каже, що почав створювати цю систему кілька місяців тому. З її допомогою сапер може дистанційно знешкодити міну або інший вибуховий пристрій. Цю руку можна встановити на робота для розмінування, який оснащений відеокамерами. Картинка з камер передається на екран, який встановлений в безпечному місці.

Сапер розташовується перед екраном, надівши спеціальну рукавичку. З її допомогою він може дистанційно знешкодити міну або інший вибуховий пристрій. Адже механічні пальці робота повторюють рухи пальців в рукавичці на руці людини. «Я почав створювати цю систему кілька місяців тому, – розповів Ілля Мельник Фактам.

– Виготовив електронну руку за допомогою 3D-принтера. Буду її вдосконалювати, щоб рука могла виконувати роботу, що вимагає високої точності. Вона може використовуватися як військовими, так і цивільними. Скажімо, для виконання робіт в умовах хімічного забруднення – замість людини в небезпечну зону можна направити оснащеного моєї електронної рукою робота, а не людину».