Общество

Тернопільська ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад»: «прокачати» громадських активістів у регіонах - Читать в rezonans.info

04:47 30 Июнь Киев, Украина

Тернопільська ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад»: «прокачати» громадських активістів у регіонах Щоб громади могли ефективно використовувати наявні ресурси, необхідна не лише ефективна робота органів місцевого самоврядування, а й активність місцевої громади. Тернопільська ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» допомагає розвиватися та налагоджувати роботу, як муніципалітетам, так і громадським активістам з усієї України, щоб з одного боку була сформована відповідальна влада, а з іншого – якісний громадський контроль. Як все починалося Початок децентралізації в Україні поставив питання: наскільки люди на місцях готові реалізовувати повноваження, які передавалися громадам від центральної влади? Щоб підвищити спроможність об’єднаних громад, в 2016 році виникла ідея створити організацію, яка допоможе їхньому становленню і розвитку.

– На той час я тільки звільнився з Тернопільської міської ради, де працював начальником патронатного відділу, помічником міського голови.

Тому я досить добре орієнтувався в особливостях функціонування органу місцевого самоврядування, – згадує голова громадської організації «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» Максим Черкашин.

Його ідею підтримали громадські активісти Рустам Ергешов та Іван Омелян, які мали великий досвід роботи з молоддю та впровадження інструментів громадської участі у прийнятті рішень. Саме вони стали основою команди. «Достукатись»до активістів Організація поступово розвивалась, напрацювала власну стратегію розвитку і на сьогодні має три головні завдання: стимулювати громади до ефективного використання наявних ресурсів; сприяти ефективній роботі органів місцевого самоврядування; активізувати місцеву громаду.

Щороку збільшується кількість реалізованих проєктів серед яких: «Школа молодіжних лідерів громад», в рамках якої два роки поспіль навчали фахівців, як організувати роботу з молоддю в громадах; освітній проект «Менеджмент 24/7», завдяки якому в короткий термін підготували 250 менеджерів у галузі культурного менеджменту; настільна гра «Тернопільська громада», яка допомагає в ігровій формі знайомитись з тернопільською громадою.

– Працюючи з громадами ми бачимо, що органи місцевого самоврядування зазвичай отримують більшу підтримку, ніж громадські активісти. Коли місцеві ради мають великі кошти, слабкий менеджмент і відсутність громадського контролю – це досить небезпечна формула. Тому ми спрямовуємо свої зусилля, щоб «достукатись» до громадських активістів сіл, селищ і міст і добряче їх «прокачати».

Від цього виграють всі, – підкреслює Максим Черкашин.

Але найбільшою гордістю він називає Команду «Освітньо-аналітичного центу розвитку громад», до якої крім самого Максима, входять Ірина Масло, Юлія Нецько і Рустам Ергешов. Ринок онлайн З початком епідемії COVID-19 «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад» вирішив долучитися до вирішення проблем, які виникають у громад через карантин. Так народилася ідея сайту «Відкритий ринок», який допомагає дрібним фермерам напряму контактувати з покупцями і продавати вирощені продукти.

– Про проблему я почув в березні, а вже 15-го квітня, у партнерстві зАсоціацією міст України, ми вже офіційно презентували працюючий сайт. Це не був грантовий проєкт, оскільки не було часу на пошук відповідного конкурсу, тому ми все робили власними силами, – розповідає Максим Черкашин.
Після запуску проєкт отримав підтримку Міжнародного фонду «Відродження» і Представництва Європейського союзу в Україні в рамках конкурсу «Людяність і взаємодопомога» (ініціативи громадянського суспільства для подолання наслідків пандемії COVID-19 в Україні) для просування сайту. Сайтом вже скористалися більше 400 дрібних фермерів, його планують розвивати і надалі, залучаючи все більше товаровиробників та донорів.