Общество

Тернополяни втрачають із списку літнього відпочинку озеро Світязь? - Читать в rezonans.info

19:5208 Ноябрь Киев, Украина

Тернополяни втрачають із списку літнього відпочинку озеро Світязь? Найбільше озеро в Україні може не потрапити у список літнього відпочинку тернополян. Йдеться про Світязь, вода якого відійшла від берегової лінії на 90 метрів. Про причини осушення розповідають у сюжеті 24tv.ua. Це спричинили кліматичні зміни, зазначив науковий співробітник Шацького національного природного парку Петро Юрчук.

Передусім те, що температура повітря підвищилася за літньо-осінній період на два градуси. Також на 72,5 міліметри випадає менше опадів. Іншою причиною називають вирубку лісу. Про це говорив еколог Володимир Борейко.

За його словами, Волинська область перебуває у трійці перших в Україні за обсягами лісу, який вирубується. За ще однією версією, Шацькі озера втрачають воду внаслідок роботи Хотиславського кар’єру в Білорусі, глибина якого – до 70 метрів і розташований він усього за 50 км від парку. У Шацькому національному природному парку запевняють: причин для паніки наразі немає. У низці Шацьких озер вода уже трішки піднімається, але повернутися на потрібний рівень вони зможуть завдяки опадам.