Общество

У День пам’яті Крут у Хмельницькому провели квест-змагання (ФОТО) - Экстренные новости

17:5829 Январь Киев, Украина

У День пам’яті Крут у Хмельницькому провели квест-змагання (ФОТО) До змаганнь долучилося пів сотні команд.Сьогодні, 29 січня, в Україні вшановують пам’ять Героїв Крут. З нагоди 102-ї річниці вшанування бою у Хмельницькому в парку Чекмана влаштували квест-змагання «Шлях до перемоги». Близько півтори сотні юнаків та дівчат протягом кількох годин вправлялися у стрільбі, складанні/розкладанні автомата і спортивному орієнтуванні. У події зареєструвалося п'ятдесят команд, учасниками яких стали учні старших класів та студенти.

Розпочали квест із урочистого підняття прапора воїнами УПА, перед стартом змагань показові виступи продемонстрували прикордонники, відбувся виступ оркестру. Далі юні хмельничани взялися удосконалювати навички спортивного орієнтування. Командам роздали конверти із завданнями та картою місцевості. Учасники мали розшукати десять спортивних пунктів, розташованих на території парку.

Поки одні бігали парком Чекмана, інші змагалися у стрільбі з пневматичної зброї та швидкісному збиранні/розбиранні автомата Калашникова. Про це розповів директор «Молодіжного центру» Владислав Гребенюк. «Для нас дуже важливо дати молоді розуміння, які саме були події сто два роки тому. Нашим завданням було помісти їх у наближені умови, щоб вони відчули, як це бути першими «кіборгами», які воювали за незалежність України.

Тому сьогодні організували виключно тематичні пункти програми. Щиро віримо, що подібний захід стане щорічний, адже вже чуємо позитивні відгуки від учасників, - говорить Владислав. - Сьогодні беруть участь 50 команд по три людини. Тут є старшокласники і студенти з різних навчальних закладів міста.

У нас немає гендерних обмежень. Дуже класно спостерігати, як змагаються дівчата у стрільбі або зі складання/розкладання автомата на рівні з хлопцями». Читайте також: У фільмі «Крути 1918» роль контррозвідника УНР зіграв учасник АТО з Хмельницького. Нагадаємо, 29 січня 1918 року поблизу залізничної станції Крути відбувся п’ятигодинний бій між чотиритисячним підрозділом російської Червоної гвардії та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі. .