Общество

У Хмельницькому пройшов Марш пам’яті Героїв (ФОТО+ВІДЕО) - Спец проект rezonans

01:44 21 Февраль Киев, Украина

У Хмельницькому пройшов Марш пам’яті Героїв (ФОТО+ВІДЕО) - Спец проект rezonans Підписатися на канал "Є" в Youtube Колона пройшла вулицями обласного центру.Сьогодні, 20 лютого, в Україні – День Героїв Небесної Сотні. Шість років тому сталися найтрагічніші події Революції Гідності. Саме в ці дні в центрі Києва загинула найбільша кількість учасників тримісячних протестів - понад 100 осіб, з яких десятеро із Хмельниччини. З находи пам’ятної дати у Хмельницькому відбулася низка меморіальних заходів.

Наймасовішим був Марш пам’яті Героїв. Кілька тисяч хмельничан та гостей міста вирушили від пам’ятника «Ангел Скорботи» та пройшли вулицями Проскурівською, Подільською, Кам’янецькою, Героїв Майдану до пам’ятника Героям Небесної Сотні. Попереду колони майоріли українські прапори, а позаду них йшли курсанти академії Державної прикордонної служби України, які несли понад 300 фотографії Героїв. Серед них були ті, які віддали своє життя на Майдані та ті, які загинули у зоні Операції об’єднаних сил.

Під час ходи, сотні хмельничан, які стояли на громадських зупинках та прогулювалися вулицями міста, зупинялися та віддавали шану. Дехто не стримував сліз, дехто – долучався до маршу. Завершився Марш Героїв біля пам’ятника Героям Небесної Сотні. Саме там священослужителі міста провели панахиду по загиблих.

Міський голова Олександр Симчишин поіменно згадав усіх, хто спочиває на Алеї Слави у Хмельницькому. Він зазначив, що пам’ять про цих людей має бути живою. По закінченню молебню, усі бажаючі мали змоги покласти квіти та лампадки до пам’ятника Героям Небесної сотні. До речі, Марш пам’яті Героїв вже вп’яте відбувся у Хмельницькому.