Общество

У Сумах приміщення медзакладів тестували на рівень діоксиду вуглецю в повітрі - Спец. Материалы

08:18 15 Сентябрь Киев, Украина

У Сумах приміщення медзакладів тестували на рівень діоксиду вуглецю в повітрі Медичні заклади Сум перевірили на рівень діоксид вуглецю в повітрі приміщень. Зробив це голова Спілки енергетичного сервісу України Олександр Бойко, – повідомляє Суспільне. Перший заклад, у якому проводили тестування, – поліклініка міської лікарні № 4. Пристій, окрім того, що вимірює температуру повітря та відносну вологість, визначає наявність діоксиду вуглецю.

“У нас провітрюється відповідно до графіку приміщень. І це не тільки відкриті вікна, а повне провітрювання, під час якого вікна відкриваються на час, коли йде кварцювання тут. Тобто, доступ зупиняється, відкривається і все провітрюється”, – розповідає заступник директора з адміністративно-господарчої частини Сумської міської лікарні №4 Андрій Агапонов.
У поліклініці на Привокзальній, за словами інженера-енергетика Сергія Борака, такий прилад не використовують.

Щодня вимірюють лише освітлення, вологість та температуру в приміщеннях. Третя перевірка – у фойє поліклініки № 5 на Хіммістечку.

“Планових візитів у нас зараз немає, бо зараз ми у “помаранчевій” зоні, де це заборонено. Всі сімейного лікаря викликають, а хто записується до нас на електронну чергу, то там вказано час, на який вони мають прийти”, – говорить в.о.

завідувача поліклініки міської лікарні №5 Наталія Тарасова.

В усіх трьох медзакладах апарат показав рівень діоксиду вуглецю в межах норми. За словами еколога Сергія Шевченка, концентрація СО2 в повітрі та приміщеннях відносно стала. За словами лікарки-інфекціоністки обласного лабораторного центру Галини Христенко, через нерегулярне провітрювання приміщення може накопичуватися коронавірус.

“Ми знаємо, що для коронавірусної інфекції характерні декілька шляхів передачі – це контактно-побутовий і повітряно-крапельний шлях. Якщо повітря у приміщенні провітрюється нерегулярно, то, звичайно, є всі можливості для накопичення вірусу”, – розповіла Христенко.
Наступний раз перевірити стан діоксиду вуглецю Олександр Бойко у цих та інших медичних закладах міста планує і взимку. .