Общество

У Сумському НАУ працюють над виробництвом гіпоалергенного молока А2 - Спец. Материалы

11:28 07 Июль Киев, Украина

У Сумському НАУ працюють над виробництвом гіпоалергенного молока А2 Науковці Сумського Національного аграрного університету розробляють унікальний проект продукування гіпоалергенного молока А2. Співпрацюючи з академічними установами України, у СНАУ вже кілька років працюють над проектом збереження лебединської породи корів на Сумщині, яка продукуватиме молоко А2.

“Сьогодні СНАУ, у співпраці з НААН, Інститутом Пн Сходу, у співпраці з Академією Наук України, Інститутом Богомольця, розробляє проект збереження лебединської породи на основі розвитку її унікальної властивості, – продукування молока А2. Молоко А2 має велику перспективу використання: як для дітей, так і для дорослих, і людей похилого віку.

Цей унікальний продукт дозволяє уникнути багатьох проблем, пов’язаних із споживанням молока”, – говорить Володимир Ладика, ректор СНАУ, доктор сільсько-господарських наук, академік НААНУ.

Проблема із споживанням молока полягає у тому, пояснює академік Володимир Ладика, що у світі більшає людей, в організмі яких не відбувається засвоєння лактози – молочного цукру, та молочного білка – бета-казеїну А1. Дослідження цього питання триває у світі з 90-х років ХХ століття, і сьогодні у Новій Зеландії, Австралії, США, Великобританії, Китаї вже працюють компанії, що виробляють «молоко А2». У науковій лабораторії, на базі факультету ветеринарної медицини СНАУ, генетичні дослідження саме «лебединської» породи корів виявили її здатність виробляти молоко типу А2.

Сьогодні стадо корів лебединської породи нараховує на Сумщині трохи більше 1600 голів. За словами Володимира Ладики, науковий супровід з боку СНАУ, спрямований на збільшення поголів’я «лебединки» у господарствах, допоможе дуже швидко й ефективно вирішити цілий ряд актуальних для Сумщини питань: це створення нових ферм, підприємств із переробки такого молока, а значить, збільшення робочих місць. Все це в цілому – допоможе вирішити важливі соціальні питання розвитку сільських територій. .