Общество

Віряни ПЦУ і УПЦ (МП) посварилися на похороні батька голови ОТГ на Волині (ФОТО) - Спец проект rezonans

08:00 25 Январь Киев, Украина

Віряни ПЦУ і УПЦ (МП) посварилися на похороні батька голови ОТГ на Волині (ФОТО) Віряни ПЦУ і УПЦ (МП) посварилися на похороні батька голови ОТГ на Волині (ФОТО) Церква на замку та звинувачення у спробі захоплення під час похорон Tweet Черговий релігійний конфлікт у селі Сусваль Володимир-Волинського району спалахнув під час похорону батька голови Оваднівської об'єднаної територіальної громади. Про це повідомляє видання Конкурент Яблуко розбрату – церква, в якій, як зазначають у Православній церкві України, віряни так званого Московського патріархату не дозволили відспівати прихильника ПЦУ Степана Панасевича.   Зі слів настоятеля громади ПЦУ с. Сусваль Сергія Місана, при опитуванні про перехід з УПЦ (МП) до ПЦУ Степан Панасевич, батько голови Оваднівської ОТГ Сергія Панасевича, віддав свій голос за українську церкву, але заповів, щоб, коли помре, його занесли до храму.

«Звичайно, що і чин похорону мав звершити священик ПЦУ, але стало питання, як же виконати останню волю покійного, тому що отець Богдан Гнатюк (настоятеля громади УПЦ «МП» у Сусвалі, – К.) відмовився відкрити церкву, хоча голова у нього просив про це, а не наказував.

  І тому, коли похоронна процесія зайшла на територію храму, люди побачили, що храм закритий.   Усі рідні, які з’їхалися на похорон, обурилися і просили відкрити храм, адже їхня родина є корінними жителями села і навіть на території храму похований тато покійного, який був закатований поляками. Почалася штовханина і прихожани УПЦ «МП», які були біля дверей храму (в кількості 5 осіб), ніяк не хотіли відходити від них», – розповів священик ПЦУ. 

Самого ж Богдана Гнатюка в цей час на місці не було і тому, щоб врегулювати конфлікт, викликали поліцію.
«Я як настоятель храму показав усі документи на храм, які є в громади ПЦУ, та пояснив, що прихожани УПЦ «МП» незаконно утримують храм і в такий скорботний час не впускають у храм покійного, щоб виконати його останню волю», – зазначив отець Сергій.    Як йдеться у повідомленні ПЦУ, коли під'їхав отець Богдан, поліція запитала в нього, чому похоронну процесію не впускають у церкву, а також попросила показати документи на храм. На що він відповів, що документи – вдома і з міркування безпеки він їх не привіз.    Тим часом, наголосили в ПЦУ, труна стояла перед церквою відкрита, тому люди мали можливість прощатися із покійним.

У результаті – храм так і не відкрили. 

Натомість у УПЦ «МП» зазначили, що Сергій Панасюк був прихожанином УПЦ, а ієрей Богдан Гнатюк сповідав і причащав його. Згодом батько ОТГ відстоював інтереси ПЦУ. 
Священник розповів, що напередодні похорону голова ОТГ подзвонив до нього і «в наказовому тоні велів відкрити храм».    «Ми домовилися, що процесія зайде на територію церкви, як це вже було в день Богоявлення, коли їхня громада збиралася на церковному подвір’ї за нашою згодою. Однак, коли труну з тілом занесли на територію, почало відбуватися щось, що не піддається опису: про небіжчика просто забули і почали штурмувати двері храму», – зазначив отець Богдан.   Він заявив, що конфлікт тривав кілька годин і від вірян навіть звучала фраза: «Похорон тут ні при чому, потрібна церква».