Общество

Як День Соборності України відзначатимуть на Рівненщині - Горячие новости

23:12 21 Январь Киев, Украина

Як День Соборності України відзначатимуть на Рівненщині Як День Соборності України відзначатимуть на Рівненщині Заходи розпочнуться з 12:00 Tweet Цього року Україна відзначатиме 101-у річницю від дня проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки. 22 січня у Рівному загальноміський захід з відзначення Дня Соборності України розпочнеться о 12.00 - біля пам'ятного знаку «Загиблим за Україну», що на площі Магдебурзького права (перед будівлею міськвиконкому, що на вул. Соборній). Цього ж дня о 12.00 на кордоні Корецького району Рівненщини та Новоград-Волинського району Житомирщини пройде традиційна символічна акція.

Делегації обох областей утворять ланцюг єдності та обміняються «Рушником єднання», адже саме тут 21 січня 1990 року пройшов перший «живий ланцюг» Злуки.
Також у середу усіх охочих запрошують на творчу зустріч із директором Інституту дослідження Голодомору при Національному музеї Голодомору-геноциду Віктором Брехуненком. Об 11.00 в обласному інституті післядипломної освіти відбудеться презентація його книги «Україна й українці. Ім’я як поле битви».

А з 15.00 в обласному краєзнавчому музеї запрацює виставка «Українська війна 1917-1921» до Дня Соборності України. Експозиція розповідає про початки Українського війська та його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-21 рр., вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій нині. Заходи, присвячені Дню Соборності, відбудуться в усіх районах області. За матеріалами Рівненської ОДА Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4 .