Общество

Як планують провести “Сурми України” в Сумах цьогоріч? - Расследование редакции

22:24 30 Июнь Киев, Украина

Як планують провести “Сурми України” в Сумах цьогоріч? ХІХ Міжнародний фестиваль духової музики «Сурми України»планують провести у вересні, на День міста за умови пом’якшення карантинних заходів. Про це під час апаратної наради при міському голові повідомила Наталія Цибульська, начальник міськвідділу культури.

“Враховуючи епідеміологічну ситуацію, що сталася в країні, ми вирішили перенести термін проведення фестивалю “Сурми України” на День міста. Тобто захід має відбутися 4-5 вересня за сприятливих умов”, – говорить  Наталія Цибульська.
Цьогоріч фестиваль планує зібрати 13 українських колективів із Львівської, Дніпровської, Черніговської, Хмельницької, Житомирської, Харківської, Полтавської, Київської та Сумської областей.

Військово-історичний оркестр «Uludağ Mehter» з турецького міста Бурса в цьому році не буде представлений на фестивалі через надзвичайну ситуацію в країні. Також, за словами Наталії Цибульської, у двох оркестрантів підтвердили захворювання на коронавірус. Загалом планується 400 учасників, з них 360 – з інших міст. Виступи концертів проводитимуть на відкритих майданчиках.

4 вересня відбудеться концерт з виступами колективів по місту, 5 вересня – гала-концерт на Ювілейному стадіоні.

“Концерт може відбутися при умові зняття деяких обмежень та дотримання соціальної дистанції. Наш стадіон дозволяє дотримуватися умов щодо соціальної дистанції. Тому фестиваль у місті буде проведено, якщо ситуація з захворюванністю на коронавірусну інфекцію в Україні не погіршиться”, – говорить Олександр Лисенко, міський голова.
.