Общество

Засідання Ради можуть провести на стадіоні - нардеп - Читать в rezonans.info

04:37 26 Март Киев, Украина

Засідання Ради можуть провести на стадіоні - нардеп 25 березня відбулося вже третє тестування роботи Верховної Ради по відеозв’язку Для перенесення засідання парламенту необхідно ухвалити відповідне процедурне рішення У зв’язку з пандемією коронавірусу депутати Верховної Ради розглядають можливість провести засідання на відкритому майданчику, наприклад, на стадіоні. Про це в ефірі hromadske заявила заступниця глави фракції «Слуга Народу» Євгенія Кравчук. Йдеться не про наступне засідання, яке найімовірніше буде 28 березня, а після нього. «Дійсно, ми розглядали такий варіант «Б» — провести сесію, очевидно вже не цю сесію, яка буде в суботу, але можливо пізніше, чи на якомусь майданчику на свіжому повітрі, це може бути стадіон чи велика концертна зала.

Ми думали про такий варіант, але остаточного рішення немає», — сказала вона. Кравчук уточнила, що в суботу, якщо буде засідання, воно пройде у будівлі парламенту, але з додатковими засобами захисту — масками, окулярами і рукавичками. Також депутатка нагадала, що для перенесення засідання парламенту необхідно ухвалити відповідне процедурне рішення. «Щоб провести засідання в іншому залі або на вулиці, треба зібратися хоча б один раз і за це проголосувати.

Що стосується відеозв’язку та відео голосувань, то це ще складніше, бо тут є роз’яснення Конституційного суду, що це має бути фізичне зібрання депутатів», — пояснила Кравчук. Водночас вона зазначила, що депутати тестують можливі технічні засоби такої роботи, і зокрема 25 березня відбулося вже третє тестування роботи по відеозв’язку. «В чому технічна складність. Це має бути одночасне підключення великої кількості депутатів, і крім того має бути якимось чином зафіксовано, що це саме депутат біля камери, а не його брат, сестра чи кішка.

Є багато нюансів, які ми маємо спочатку вирішити», — резюмувала Кравчук. Нагадаємо, 23 березня заступниця голови фракції «Слуги народу» Євгенія Кравчук заявила, що фракція не припинятиме роботу через виявлену у нардепа-«слуги» Руслана Горбенка коронавірусну інфекцію. Як повідомлялось, у народного депутата від «Опозиційної платформи – За життя» Олександра Лукашева виявили коронавірус COVID-19. Напередодні «Главком» повідомляв, що в народного депутата Сергія Вельможного діагностували коронавірус.

Також у нардепа Олександра Лукашева в суботу ввечері піднялася температура: перший тест на COVID-19 у нього був негативний, проте депутат мав пройти перевірку ще раз. Таким чином Лукашев уже є третім парламентарем, у якого діагностували коронавірус. Нагадаємо, першого інфікованого коронавірусом депутата Сергія Шахова відправили до лікарні з пневмонією. 18 березня стало відомо, що нардеп Шахов заразився коронавірусом. Пізніше інфекцію виявили у його дружини.