Общество

Зеленський домовився з Меркель про кредит на €150 млн для боротьби з Covid-19 - Спец. Материалы

00:50 01 Апрель Киев, Украина

Зеленський домовився з Меркель про кредит на €150 млн для боротьби з Covid-19 Володимир Зеленський та Ангела Меркель провели телефонну розмову Президент України та канцлер Німеччини домовилися перенаправити €150 млн в межах державного німецького кредиту на боротьбу з коронавірусом Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель. Про це повідомляє пресслужба Офісу президента. Зазначається, що сторони обговорили ситуацію довкола поширення коронавірусу у світі, а також практичні заходи, які вживаються в обох країнах з метою протидії пандемії. Було домовлено опрацювати можливість налагодження інформаційного обміну, пов’язаного з пандемією, зокрема в частині медичних стандартів, що впроваджуються для лікування хвороби.

У контексті можливого збільшення фінансової допомоги Україні на боротьбу з коронавірусом сторони домовилися перенаправити 150 млн євро в межах державного німецького кредиту на відповідні потреби, повідомили у пресслужбі. Також повідомляється, що федеральний канцлер позитивно відзначила ухвалення напередодні законів про обіг земель сільськогосподарського призначення та про регулювання банківської діяльності. У цьому контексті вона також наголосила на важливості якнайшвидшого завершення переговорів з МВФ щодо нової програми співпраці. Також ішлося про необхідність виділення додаткового фінансування для України з боку Європейського Союзу та Світового банку.

Глава держави поінформував Меркель про безпекову ситуацію на Донбасі. Було також обговорено результати останніх консультацій у рамках Тристоронньої контактної групи. Окремо сторони обговорили перспективи продовження переговорів у «нормандському форматі». Раніше стало відомо, що Україна позичить €40 мільйонів для боротьби з коронавірусом.