Общество

Житомирянин отримав нагороду «Праведник народів світу»: його родина рятувала життя євреїв під час Другої світової війни (ФОТО) - Экстренные новости

23:25 04 Август Киев, Украина

Житомирянин отримав нагороду «Праведник народів світу»: його родина рятувала життя євреїв під час Другої світової війни (ФОТО) За порятунок життя євреїв під час Голокосту відзначили сьогодні  родину Стецюк Павла та Ксенії (посмертно) за те, що вони хоробро рятували життя євреїв під час Голокосту.  Житомирянин Дмитро Стецюк,  онук Павла та Ксенії, отримав звання та нагороду «Праведник народів світу», надану Ізраїльським  національним меморіальним інститутом «Яд Вашем».  Церемонія нагородження пройшла сьогодні, 4 червня, в Бердичеві. Про це повідомляє пресслужба Житомирської міської ради. «Звання Праведників народів світу отримує родина Стецюк Павла та Ксенії (посмертно) за порятунок Моше Блюменфельда»,  – зазначають в Посольстві Ізраїлю. Зазначимо, що Посольство Держави Ізраїль в Україні щорічно відзначає дипломами та медалями людей, що, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв під час Другої світової війни.

Довідково: «Протягом останніх 25 років Звання Праведника народів світу отримали 2634 громадянин України. Ізраїльський національний меморіал Катастрофи (Голокосту) та Героїзму Яд Вашем увічнює пам 'ять шести мільйонів євреїв – жертв Голокосту. Один з основних обов’язків Яд Вашему – від імені Держави Ізраїль та всього єврейського народу висловити подяку тим неєвреям, що, ризикуючи своїм життям, рятували євреїв під час Голокосту. Ця місія була визначена законом, за яким було засновано Яд Вашем, і у 1963 році Меморіал розпочав всесвітній проєкт визнання Праведників народів світу.