Политика

Полный текст заявления Рады по авиакатастрофе в Иране - Выбор редакции rezonans

03:50 15 Январь Киев, Украина

Полный текст заявления Рады по авиакатастрофе в Иране Полный текст заявления Рады по авиакатастрофе в Иране В документе Верховная Рада призывает Тегеран признать свою полную ответственность 17:53 14.01.2020 Твитнуть Верховная Рада На сайте парламента опубликован текст заявления Верховной Рады относительно возложения полной ответственности за катастрофу украинского Boeing 737 в Тегеране на Иран, которое нардепы приняли сегодня. В документе Верховная Рада настаивает на необходимости проведения прозрачного, независимого и всестороннего расследования обстоятельств крушения украинского пассажирского самолета от попадания в него иранской боевой ракеты. Парламент также ожидает официального извинения власти Ирана за сбивание лайнера, гибели его экипажа и пассажиров. А также призывает Тегеран признать свою полную ответственность.

(Текст заявления представлен на языке оригинала) Заява Верховної Ради України у зв’язку з трагічною загибеллю пасажирів літака рейсу PS 752 авіакомпанії Міжнародні авіалінії України внаслідок його збиття Ісламською Республікою Іран 8 січня 2020 року в районі міжнародного аеропорту Тегерану (Ісламська Республіка Іран) бойовою ракетою збройних формувань Ісламської Республіки Іран був збитий пасажирський літак рейсу PS 752 авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України", на борту якого знаходились 167 пасажирів та 9 членів екіпажу. Усі, хто перебував на борту літака загинули. Серед загиблих – 11 громадян України, а також громадяни Ісламської Республіки Афганістан, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Ісламської Республіки Іран, Канади, Федеративної Республіки Німеччина та Королівства Швеція. Верховна Рада України висловлює глибокі і щирі співчуття родинам і близьким усіх загиблих та парламентам країн, громадяни яких стали жертвами катастрофи 8 січня 2020 року, та колективу авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" у зв’язку із втратою колег, високий професійний рівень яких не викликає жодного сумніву.

Верховна Рада України очікує на офіційні вибачення Ісламської Республіки Іран за збиття українського літака та загибель його екіпажу та пасажирів, а також закликає Ісламську Республіку Іран визнати свою повну відповідальність. Верховна Рада України наполягає на необхідності проведення прозорого, незалежного та всебічного розслідування обставин цієї трагедії і закликає керівництво Ісламської Республіки Іран до відкритої співпраці з іноземними державами та міжнародними організаціями, а також надання усілякого можливого сприяння їхній роботі. Трагедія, що сталася в небі над Тегераном привернула увагу до наявних системних проблем в організації авіаруху цивільних літаків над територією Ісламської Республіки Іран, які потребують ретельного вивчення та вирішення. Верховна Ради України закликає світову спільноту та міжнародні організації підтримати Україну в її наполяганні щодо проведення розслідування, встановлення всіх винних, їхнього належного покарання, повернення тіл загиблих та здійснення іранською стороною всіх компенсаційних виплат.

Верховна Рада України закликає Міжнародну організацію цивільної авіації (ІКАО) вжити заходів зі своєчасної оцінки ризиків польотів цивільної авіації з метою запобігання подібних трагедій у майбутньому, а також звертається до всіх міжнародних партнерів з пропозицією спільно розробити для цього дієві політичні й технічні механізми. Верховна Рада України звертається до органів державної влади України із закликом повною мірою інформувати суспільство про результати розслідування катастрофи. Напомним, в ночь с 7 на 8 января в столице Ирана Тегеране разбился пассажирский самолет Boeing 737, принадлежавший авиакомпании МАУ.  Известно, что на борту находились 176 человек, из них 9 - члены экипажа. Среди погибших 11 украинцев, двое были пассажирами.

Большинство погибших - из Ирана и Канады. В субботу утром, 11 января, Генеральный штаб Вооруженных сил Ирана заявил, что украинский самолет Boeing 737 поразила ракета, запущена военным центром Стражей Исламской Революции. #Верховная Рада Украины #Верховная Рада 9 созыва #авиакатастрофа Боинга #катастрофа Boeing в Иране Источник: 112.ua загрузка... загрузка...