Проишествия

Біля Львова викрили три «реабілітаційні центри», де катували людей - СМИ rezonans.info

01:47 04 Декабрь Киев, Украина

Біля Львова викрили три «реабілітаційні центри», де катували людей На Львівщині слідчі повідомили про підозру організатору так званих реабілітаційних центрів, де незаконно утримували та катували близько 100 людей. Упродовж останніх трьох років 34-річний житель Львова організував у селах Чижиків, Підгірне та Липники Пустомитівського району діяльність трьох центрів для перебування та платного «лікування» осіб від алкогольної та наркотичної залежності. Як повідомили ZAXID.NET у вівторок, 3 грудня, в поліції Львівщини, у так званих реабілітаційних центрах осіб, залежних від психоактивних речовин, утримували проти їх волі, змушували працювати та жорстоко карали за найменші порушення режиму. При цьому жодної кваліфікованої медичної допомоги «пацієнти» не отримували, а місячна платня за «лікування», яку сплачували родичі утримуваних, становила від 7 до 12 тисяч гривень.

У «пацієнтів» вилучали мобільні телефони, а за спроби самовільно залишити приміщення центру були передбачені жорстокі покарання. Деякі з них були поміщені у заклади примусово. Психологічне та фізичне насильство щодо утримуваних застосовувалось також за будь-які інші порушення так званих правил перебування у реабілітаційному центрі. Слідчі відділу розслідування особливо тяжких злочинів Головного управління Нацполіції Львівщини повідомили зловмиснику про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч.3 ст.149 (торгівля людьми або інша незаконна угода щодо людини) КК України, ч.3 ст.146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) КК України та ч.2 ст.127 (катування) КК України.

Максимальне покарання, передбачене санкціями статей – до п’ятнадцяти років позбавлення волі із конфіскацією майна. Наразі у цій справі триває досудове розслідування. У поліції не повідомляють, де саме діяли ці незаконні установи, також відмовилися повідомити, скільки людей в них утримували. За даними джерел ZAXID.NET у правоохоронних органах, реабілітаційні центри діяли у селах Чижиків, Підгірне та Липники.