Проишествия

День народження святкує сьогодні преосвященний владика Теордор Мартинюк - Выбор редакции rezonans

00:03 02 Февраль Киев, Украина

День народження святкує сьогодні преосвященний владика Теордор Мартинюк Сьогодні, 1 лютого 2021 року, свій 47-ий День народження відзначає преосвященний владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.   Про це повідомляє сайт Синоду Єпископів УГКЦ. Ми приєднуємось до вітань та зичимо імениннику довгих років життя, в здоров’ї та щасті нести Слово Боже в люди. А народився Тарас (хресне ім’я владики) народився 1 лютого 1974 року в селі Дора, яке нині входить до складу м.

Яремче (Івано-Франківська область), де було кілька осередків підпільної Української Греко-Католицької Церкви. Релігійне виховання, першу сповідь, перше причастя отримав у приватній хаті бабусі, де відправлялися Літургії. Першим духівником його був о. Порфирій (Павло) Чучман.

У 2010 році він обраний на п’ять років ігуменом Святоуспенської Унівської Лаври. З 2011 року викладач східного канонічного права у Папському Східному Інституті у Римі. Виконував обов’язки заступника Голови Ради Вищих Настоятелів чоловічих інститутів богопосвяченого життя УГКЦ. Член Товариства Українських Каноністів УГКЦ.

Єпископська діяльність владики розпочалася 6 років тому. 12 березня 2015 Святіший Отець Франциск надав свою згоду на канонічне обрання Синодом Єпископів УГКЦ високопреподобного о. Теодора Мартинюка, студита, на служіння єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, надаючи йому титулярний осідок Мопти. 21–22 травня 2015 року у Марійському духовному центрі в Зарваниці звершено хіротонію єпископа-помічника Теодора, яку здійснили Блаженніший Святослав у співсвятительстві з Високопреосвященним архиєпископом і митрополитом Тернопільсько-Зборівським Василієм Семенюком та єпископом-помічником Львівським Венедиктом Алексійчуком.