Проишествия

Друга підозра на коронавірус у Нововолинську: жінка повернулася з Єгипту - Спец. Материалы

12:53 26 Март Киев, Украина

Друга підозра на коронавірус у Нововолинську: жінка повернулася з Єгипту 25 березня у Нововолинський центр первинної медико-санітарної допомоги звернулася жінка, яка нещодавно повернулася з Єгипту, з симптомами ГРВІ. За інструкцією МОЗ, пацієнтці поставили підозру на коронавірус, однак поки вона не підтвердилася: експрес-тест показав негативний результат. Про це пише "Буг". Як розповіла головна лікарка центру ПМСД Ольга Попіка, мешканка села Тишковичі Іваничівського району звернулася в амбулаторію №4, в якій у неї укладена декларація з сімейним лікарем.

Жінка хворіє 6-й день, має симптоми гострої респіраторної вірусної інфекції: підвищена температура, сухий кашель. “Зробили тести на грип типу А та В та коронавірус. Результати виявилися негативними. Ми діємо згідно з алгоритмом від МОЗ.

Так як жінка повернулася з-за кордону і має ознаки ГРВІ, зроблені тести. Попри негативний результат, відібрані мазки направлені в обласну лабораторію для діагностики шляхом полімеразної ланцюгової реакції”, – розповіла лікарка. Експрес-тест на COVID-19 ефективний на 5-7 день хвороби, розповідає Попіка. Однак похибка може бути від 87-90%.

“Пацієнтка приїхала самостійно в лікарню, однак заразити нікого не встигла б. Та ми наполегливо просимо, у разі виявлення симптомів ГРВІ, якщо людина є в групі ризику (повернулася з-за кордону), телефонувати сімейному лікарю або на гарячу лінію Нововолинського ЦПМД +380932579215. У нас є чіткий алгоритм. Тести на коронавірус проводимо за наявності анамнезу”, – наголосила Попіка..