Проишествия

Херсонська родина знайшла на своєму подвір'ї павуків каракуртів - СМИ rezonans.info

22:55 12 Август Киев, Украина

Херсонська родина знайшла на своєму подвір'ї павуків каракуртів                      Під час прибирання біля будинку родина херсонців Богомолових знайшла двох павуків каракуртів. Цього року небезпечні павуки вкусили в області 4 людей, летальних випадків не було.  Світлана Богомолова - натуралістка. Вона розповіла, що тиждень тому донька прибирала траву в полуниці та побачила підозрілу павутину: "Там був чорний павук розміром з невелику вишню, без плям. Які іноді описують - білі чи червоні.

Цей був зовсім без плям. Ще характерна особливість, за якою можна упізнати каракурта – це залишки жуків, яких павук їсть. Посадили в банку – і почали уточнювати по інтернету – хоча інтернету також не можна довіряти – бо існують схожі павуки – псевдовдови. Люди плутають і б’ють капцями усіх підряд павуків". Раніше каракуртів на власному подвір'ї ніколи не зустрічали, - говорить жінка.

Після першого павука, одразу знайшли другого. За словами Світлани Богомолової, тоді вони зрозуміли, що потрібно бути дуже обережними. Каракурти – не агресивні павуки, кусають, тільки якщо їх випадково роздавити, - говорить ентомолог Валерій Кліментьєв. Раз на 100 років відбувається циклічна активність павуків, яка може продовжуватися до 15-20 років - продовжує чоловік. Зараз йде друга хвиля розповсюдження, каракуртів люди знаходять їх на городах та приносять в лабораторію.  "Якщо схопив чоловік, чи наступив, чи залишають капці надворі, туди буває поселяється цей павук-каракурт.

Тому треба бути дуже уважним і обережним. Павук чорного кольору, невеликих розмірів, Але отрута дуже сильна, сильніша отрути гюрзи. І людина не помирає від укусу тільки тому, що його дуже невелика частина потрапляє в лімфу", - розповів ентомолог Валерій Кліментьєв. Цього року каракурти на Херсонщині вкусили чотирьох людей, - говорить Валерій Кліментьєв, серед них туристка, яка відпочивала на острові Джарилгач та 15-річний підліток. Летальних випадків не було.

Люди не одразу розуміють, що їх вкусив саме каракурт, симптоми при укусі наступні: "Людина починає панікувати, їй не вистачає кисню. Задихається, з’являється страх. Напруга усіх м’язів, оніміння. Напруга брюшного пресу.

Нудота, блювання.  Якщо вкусив каракурт, терміново треба звернутись до лікарні, - говорить завідувач відділення анестезіології та інтенсивної терапії обласної лікарні Ігор Равєлєв:  "Дія отрути починається за 10-15 хвилин у вигляді місцевого болю чи набряку. За 20-40 хвилин біль розповсюджується на все тіло. Перша допомога – це стара методика – потрібно припалити місце укусу протягом двох-трьох хвилин. Далі припалювання неефективне.

І одразу звертайтеся за допомогою у найближчу лікарню. На сьогодні в Херсоні сироватки проти каракуртів немає. У Радянському союзі вона була, її виготовляли в Узбекистані. На сьогодні у нас її не закуповують.