Проишествия

Лідер гурту «Бумбокс» розповів у Луцьку історію створення пісні на слова Лесі Українки. ВІДЕО - СМИ rezonans.info

01:10 29 Февраль Киев, Украина

Лідер гурту «Бумбокс» розповів у Луцьку історію створення пісні на слова Лесі Українки. ВІДЕО Вокаліст і продюсер гурту «Бумбокс» Андрій Хливнюк розповів у Луцьку, як вирішив покласти на музику вірш Лесі Українки. І як зняли відео, в якому поєднали дві пісні: «Твій номер» і «Плющ». «Читаючи цього вірша, я почув мелодію в голові і вирішив покласти його на музику. Мав ту мелодію.

А потім, коли ми працювали над альбомом, тогочасний саундпродюсер і гітарист Олег Аджикаєв запропонував аранжування під якусь іншу пісню. Він перебирав акорди і каже: «Слухай, можна зробити пісню». Ми зробили з цього пісню «Плющ», – розповів Андрій Хливнюк на пресконференції в Луцьку 28 лютого перед концертом гурту. Нагадаємо, в Луцьку відбувся концерт гурту «Бумбокс» на підтримку нового альбому «Таємний код: Рубікон».

Записуючи пісню, Андрій Хливнюк планував, що це буде дует – акустична гітара і вокал. «Як одна із звичайних рис наших альбомів, коли останньою піснею альбому є якась акустична пісня. Але знайшлися люди цікаві, які записали і скрипки, ще тут лунає струнний квартет», – розповів артист. За його словами, у пісні «Плющ» лунає звернення Лесі Українки до її коханого, просто перекладене на сьогодні.

«І чому б воно не було зверненням навпаки – чоловіка до жінки? Цей вірш, як на мене, не має статі. Але метафори, які там використані, стали класичними для світової поезії. До такої глибини не так-то дострибнеш в наш час. Чи багато знайдеться людей, які це отримували вже тепер не в листах, а в СМС? Такі вірші до себе? Думаю, ні.

Популяризуючи це, є шанс, що якась кількість людей побачить там себе і отримає недоотримане, в тім числі я», – прокоментував Андрій Хливнюк. Щодо поєднання в одному відео двох пісень, то це була ідея режисера Станіслава Гуренка і продюсера Олексія Сагомонова, зазначила пресагент гурту Ольга Черткова. «Там два настої в одному відео. Це як експеримент.

Ми вирішили протестувати. Кожен бенд мріє у величезному ангарі зіграти, щоб там відбулась якась вечірка, щоб друзів навколо були. Це було щось на зразок цього. Це було космічно гарно.

І там дійсно були наші друзі, які приїхали на автомобілях, які стояли навколо сцени. Це був дуже цікавий досвід. І от зараз маємо таке відео», – розповіла Черткова. Андрій Хливнюк називає цей досвід вдалим.