Проишествия

Онлайн-компенсація від держави» – ще один гачок, на який шахраї ловлять довірливих українців - НБУ - СМИ rezonans

11:15 26 Ноябрь Киев, Украина

Онлайн-компенсація від держави» – ще один гачок, на який шахраї ловлять довірливих українців - НБУ «Онлайн-компенсація від держави» – ще один гачок, на який шахраї ловлять довірливих українців. Злочинці користуються непростим становищем, у яке потрапили громадяни в зв’язку з пандемією COVID-19, обіцяючи гроші нібито від держави на: ● оплату комунальних послуг; ● медичні послуги або виплату в зв’язку із зараженням коронавірусом. Цей перелік – не є вичерпним. Шахраї можуть запропонувати компенсувати будь-що – оплату товарів іноземного виробництва, невикористані медичні послуги тощо.

Як це працює: ● потенційна жертва отримує смс-повідомлення, що спрямовує її на шахрайський сервіс; ● на екрані з’являється інформація, що користувачу призначено “кругленьку” суму компенсації, наприклад 50 000 гривень; ● щоб отримати гроші, необхідно оплатити незначну комісію – 100-200 гривень. Іноді шахраї на цьому не зупиняються. Після сплати комісії вони просять сплатити кошти за формування рахунку, верифікацію та за інші фальшиві послуги. І так доти, поки людина не витратить всі гроші зі свого рахунку або зрозуміє, що це пастка! Що робити, щоб цього не сталося? Отримавши подібне повідомлення, краще перевірити інформацію через надійні джерела.

Щодо питань компенсації від держави – звертайтеся до профільної державної установи за вашим місцем проживання. Будьте обачними, перевіряйте інформацію та кажіть злочинцям #ШахрайГудбай! Розкажіть про цю шахрайську схему своїм літнім батькам, знайомим та сусідам. Це збереже їхні гроші, нерви та здоров’я. Потрапили до рук шахрая? Телефонуйте в Кіберполіцію – 0 800 505 170 або зверніться онлайн за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/ Маєте сумніви щодо ситуації? Телефонуйте на гарячу лінію Національного банку України 0 800 505 240 Источник: facebook.com / Національний банк України Новости портала «Весь Харьков» .