Проишествия

Прем’єр Фінляндії пішов у відставку через страйк поштової служби - Спец проект rezonans

01:46 04 Декабрь Киев, Украина

Прем’єр Фінляндії пішов у відставку через страйк поштової служби Прем’єр-міністр Фінляндії Антті Рінне подав у вівторок у відставку. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на портал телерадіомовлення Yle. Рінне подав прохання про відставку президентові Саулі Нііністьо (Sauli Niinisto), і глава держави прийняв її. Нііністьо попросив нинішній уряд продовжити роботу до призначення нового кабінету міністрів.

Уряд Рінне пробув при владі близько півроку. Як повідомив Рінне на прес-конференції після відвідування глави держави, причиною відставки «стали розбіжності в коаліції у зв’язку з минулим страйком працівників державної поштової служби». Він був спричинений суперечками навколо трудового договору та планами керівництва компанії перевести на іншу, нижче оплачувану роботу 700 сортувальників посилок. Керівництво пошти нібито приховало ці плани, а міністр державного управління Фінляндії Сірпа Паатеро (Sirpa Paatero), член Соціал-демократичної партії, не вжила належних заходів, щоб перешкодити керівництву пошти обмежити інтереси працівників.

Паатеро подала у відставку, але головний союзник по коаліції – партія Центру – заявила, що і голова СДП, прем’єр-міністр Рінне знав про ситуацію на пошті, й вимагала також його відставки. При цьому центристи висловили недовіру особисто прем’єру та заявили, що коаліція може залишитися в колишньому складі. Сам Рінне заявив, що залишає посаду прем’єра, але сказав: «Я не маю наміру залишати посаду глави СДП і планую повторно балотуватися на посаду голови наступного літа». Тим часом заступник голови СДП, міністр транспорту та комунікацій Санна Марін (Sanna Marin) заявила у вівторок, що «не ухиляється від відповідальності в цій складній ситуації».