Проишествия

У Житомирській області суд виніс вирок 39-річному чоловіку, який порушив заборону наближатися до колишньої дружини - СМИ rezonans

15:04 22 Май Киев, Украина

У Житомирській області суд виніс вирок 39-річному чоловіку, який порушив заборону наближатися до колишньої дружини На Житомирщині засуджено чоловіка, який порушив обмежувальні приписи суду стосовно колишньої дружини. За рішенням суду житель Попільнянського району отримав рік обмеження волі з іспитовим терміном на 1 рік.Про це 20 травня повідомила пресслужба прокуратури Житомирської області.«Коростишівською місцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення у справі стосовно жителя Попільнянського району, який, знехтувавши рішенням суду, порушив обмежувальні приписи. За результатом судового розгляду вироком Попільнянського районного суду чоловіка визнано винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 390-1 КК України та засуджено до 1 року обмеження волі з іспитовим строком на 1 рік», - повідомили в прокуратурі.

Йдеться про те, що після припинення спільного проживання подружжя, 39-річний чоловік, не змирившись із розірванням стосунків, продовжував переслідувати колишню дружину, погрожував їй фізичним насильством, приходив на роботу та влаштовував скандали, висловлювався нецензурними словами тощо.Не ставши терпіти знущання, 40-річна жінка звернулася до суду, який у січні 2020 року виніс обмежувальний припис про заборону кривднику наближатися ближче як на 50 метрів до місця проживання колишньої дружини, переслідувати її та у будь-який спосіб спілкуватися з нею. Однак вже у березні чоловік порушив законодавство та не виконав обмежувальні приписи суду.У прокуратурі також відмічають, що відповідно до ст. 390-1 КК України, умисне невиконання обмежувальних заходів, передбачених статтею 91-1 цього Кодексу, або умисне невиконання обмежувальних приписів, або умисне ухилення від проходження програми для кривдників особою, щодо якої такі заходи застосовані судом, караються арештом на строк до 6 місяців або обмеженням волі на строк до 2 років.Нагадаємо, наприкінці 2019 року в Житомирі та районі запрацювали мобільні групи поліції, які оперативно виїжджають на сімейні розбірки. Також в Україні працює гаряча лінія 15-47 для тих, хто страждає від домашнього насильства.Що радять поліцейські тим, хто потерпає від домашнього насильства, дивіться у відеосюжеті.