Проишествия

 Знайшли під час ремонту: у Кременці старі єврейські надгробки витягнули з землі і перенесли на кладовище Бейт Альмін (фото) - Экстренные новости Украина

15:17 27 Декабрь Киев, Украина

 Знайшли під час ремонту: у Кременці старі єврейські надгробки витягнули з землі і перенесли на кладовище Бейт Альмін (фото) Нещодавно на території Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Шевченка знайшли єврейські надгробки. Їх помітили під час ремонтних робіт з укладання бруківки.

Днями їх перенесли на старовинне кладовище Бейт Альмін (Дім Вічності), яке датується XV століттям. На території академії знаходилося 23 надгробних плити. Вони були закопані в ґрунт. «При підготовці до укладання бруківки з попередньої копки ґрунту, будівельники наткнулися на плити.

З'явилося питання - заливати плити або вилучити з ґрунту. Коли будівельники спробували перевернути одну з плит, то на зворотньому боці працівники на свій подив виявили написи на івриті», розповідає у фейсбуці Голова БО "МЦ" МОЖЛИВО ВСЕ " Олексій Радчук. Керівництво академії прийняло однозначне рішення - вилучити всі плити з ґрунту. Пізніше з'ясувалося що плити, які довго лежали у землі - це мацеви з єврейського кладовища Кременця.