Спецпроекты

22 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі - Выбор редакции rezonans

11:35 22 Ноябрь Киев, Украина

22 листопада: чим особливий цей день та що святкують в Україні та світі 22 листопада 2020 світ відзначає День синів і День відігрівання у кав’ярнях. У Сінгапурі – День бабусь і дідусів, у США – День “Поїхали кататися!”, День журавлинної закуски, День пам’яті Джона Кеннеді, в Коста-Ріці – День учителя, у Гвінеї – День вторгнення, у Вірменії – День банківського працівника, в Киргизстані – День працівника прокуратури, в Мексиці – Свято святої Сесілії, в Азербайджані – День працівників юстиції, в Японії – День хороших подружніх пар. У церкві 22 листопада вшановується пам’ять преподобної Матрони Царгородської, яка жила в Константинополі в V столітті. В юності їй довелося вийти заміж за заможного чоловіка.

У шлюбі Матрона народила доньку і в якийсь момент зрозуміла, що їй хочеться служити Богу. Матрона часто відвідувала храм, де проводила багато часу в молитві та спілкуванні з благочестивими людьми. Згодом вона стала наслідувати їм, тримала піст, через що почала конфліктувати з чоловіком. У результаті, Матрона прийняла рішення залишити сім’ю і стала служити Богу.

Жінка прийняла рішення відправитися в чоловічий монастир, щоб чоловік не зміг знайти її. Віддавши дочку на виховання, Матрона переодяглася в чоловічий одяг, обстригла волосся і вирушила в чоловічий монастир, де представилася євнухом. Довгий час вона жила в монастирі преподобного Вассіана, але коли ігумен розкрив секрет, відправив в жіночий монастир, і там Матрона також провела тривалий термін, вражаючи всіх своїм благочестям. Згодом вона сама стала ігуменею.

22 листопада: традиції і звичаї дня Вважається, що з цієї дати зима вступає в свої права. Наши пращури аналізували погодні явища і за народними прикметами на 22 листопада передбачали погоду на зиму і весну. Говорили, що з цього дня зима на ноги встає. Помічали, що 22 листопада найчастіше стоїть холодна і вітряна погода.

Церковний календар: листопад 2020 У минулі часи в цей день було прийнято давати милостиню жебракам. Обдаровувати їх предметами побуту та одягом. Тому напередодні господині перебирали речі і зайві роздавали. До розряду зайвих речей можна віднести предмети гардероба, що не надягалися протягом трьох років.

Віддавати одяг потрібно тільки після прання. Якщо ви роздасте не випрані речі, то своє щастя віддасте іншій людині. Наші предки вірили, що сон, який приснився на Матрону, збудеться на наступний день опівдні В цей день жінки традиційно заварюють зібрані корінці та лікувальні трави. На Матрону переглядаються всі речі.

Невідповідні за розміром або старий одяг віддають нужденним. Ямщики, які отримали в цей день монету від останнього вершника, ховали її під п’ятку і вимовляли певні слова. За повір’ям, це допомагало знайти нового вершника і, отже, новий заробіток. Зараз так роблять деякі таксисти.

Різдвяний піст 2020-2021 Народні прикмети на 22 листопада: 22 листопада: що не можна робити сьогодні Раніше наші предки в день осіннього рівнодення відвідували кладовища і прикрашали могили. Не дотримання цієї традиції могло накликати біду. Також не можна відмовляти гостям, а навпаки – накрити святковий стіл та пригощати смаколиками усіх охочих. До цього дня ви повинні були докласти максимум зусиль, щоб підготуватися до зими – дрова, закрутки, заготовлення тощо.