Спецпроекты

Амбасадорка пояснила, чому Німеччина не надає Україні військової допомоги - Читать всем на rezonans

05:52 15 Февраль Киев, Украина

Амбасадорка пояснила, чому Німеччина не надає Україні військової допомоги Німеччина дуже рідко надає зброю іншим країнам. Про це в інтерв'ю hromadske, яке вийшло 13 лютого, сказала амасадорка ФРН у Києві Анка Фельдгузен. "Після Другої світової війни в Німеччині дійсно є ідея пацифізму, і ми дуже рідко надаємо зброю", – сказала вона. Амбасадорка зазначила, що збройні сили Німеччини та України успішно співпрацюють.

"Ми вже декілька років лікуємо українських військових. І це почалося ще під час Майдану, адже перших жертв ми лікували в наших військових лікарнях. І зараз ми допомагаємо лікарням Збройних сил України з медичним обладнанням. Як на мене, це найуспішніша співпраця у сфері оборони.

У 2014 році ми бачили, що військові гинули, бо їх не могли швидко транспортувати до лікарень, до медичних пунктів. Я думаю, що наша співпраця у сфері медицини дуже успішна, і це одна з частин допомоги Україні від країн-партнерів", – заявила Фельдгузен. Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко у грудні 2019 року заявляв, що Німеччина відхилила запит України про військову допомогу. Міністр висловив надію, що Берлін перегляне позицію щодо військової допомоги та "все ж вирішить посилити обороноздатність України".