Спецпроекты

Арахамія назвав метафорою слова Єрмака про стіну на Донбасі - Спец проект rezonans

15:56 06 Декабрь Киев, Украина

Арахамія назвав метафорою слова Єрмака про стіну на Донбасі Заяви помічника президента України Андрія Єрмака про будівництво стіни на Донбасі були метафорою, заявив у кулуарах Верховної Ради голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія. Про це повідомляє "РБК-Україна". "Це метафоричне вираження. Це найгірший сценарій із тих, які розглядаються.

Треба розуміти, що сценаріїв вісім – десять, але комбінації їх за сотню перевалюють... Президент, коли готується до нормандської зустрічі, він розглядає з робочою групою всі сценарії, які можливі", – підкреслив Арахамія. За його словами, голови парламентських фракцій сьогодні зустрічалися з Єрмаком та міністром закордонних справ Вадимом Пристайком. Вони обговорили базові сценарії щодо Донбасу.

5 грудня в Лондоні Єрмак сказав, що Київ може погодитися на заморожування конфлікту на Донбасі, якщо переговори в нормандському форматі в Парижі будуть безуспішними. План Б, за його словами, полягає в тому, щоб побудувати стіну між тимчасово окупованим Донбасом і підконтрольною Києву територією. У МЗС РФ заяву Єрмака про стіну з Донбасом назвали "спробами спекулювати на різних негативних сценаріях". У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію.

Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази. Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини й Росії. Глави держав нормандського формату зустрічалися востаннє 19 жовтня 2016 року в Берліні.

15 листопада 2019 року пресслужба президента України повідомила, що новий саміт з урегулювання конфлікту на Донбасі в нормандському форматі проведуть 9 грудня в Парижі. Президент України Володимир Зеленський заявив, що має намір обговорити на саміті терміни обміну "всіх на всіх" та чіткі терміни деокупації Донбасу. Він вважає, що питання припинення війни на Донбасі треба розв'язувати дипломатично. .