Спецпроекты

Цемаха оголосили в розшук - Последние новости

14:54 03 Декабрь Киев, Украина

Цемаха оголосили в розшук Служба безпеки України оголосила в розшук фігуранта справи про катастрофу МН17, колишнього начальника "бригади протиповітряної оборони ДНР" Володимира Цемаха. Про це свідчить перелік розшукуваних осіб на сайті МВС України. Цемаху висунули підозри в участі в терористичній групі й виконанні терористичного акту, що спричинило загибель людей (ст. 258 і ст.

258-3 Кримінального кодексу України). Його розшукують як особу, що переховується від органів слідства. Як дату зникнення вказано 23 вересня поточного року. Також повідомляють, що запобіжний захід для Цемаха не обирали.

Цемаха затримали співробітники Служби безпеки України наприкінці червня в окупованому Сніжному, 4 липня 2019 року суд у Києві взяв його під варту. У розслідувальній групи Bellingcat стверджували, що Цемах був свідком подій, пов'язаних із катастрофою малайзійського Boeing. Тоді загинули всі 298 осіб, які були на борту, більшість загиблих – громадяни Нідерландів. За даними Bellingcat, особисто непричетний до запуску ракети, Цемах, імовірно, переховував зенітно-ракетний комплекс "Бук", із якого збили MH17, і спілкувався із членами його екіпажу.

3 вересня 2019 року спікерка спільної слідчої групи Брехтьє ван де Мосдейк повідомила, що прокурори, які розслідують катастрофу рейсу MH17, хочуть допитати Цемаха, тому нідерландська сторона воліла б, щоб він залишався в Україні і був "доступним для слідства". На початку вересня 40 депутатів Європарламенту зверталися до президента України Володимира Зеленського із проханням не віддавати Цемаха Росії. 5 вересня апеляційний суд Києва звільнив Цемаха під особисте зобов'язання. 7 вересня між Україною і РФ відбувся обмін утримуваними особами у форматі "35 на 35".

Громадянин України Цемах був серед тих, хто вирушив у Росію. Влада Нідерландів після обміну звернулася до Росії із проханням видати Цемаха. Офіційна представниця МЗС РФ Марія Захарова не стала відповідати на запитання, чи є можливим його видання. 12 вересня донька Цемаха розповіла, що її батько повернувся на тимчасово окуповану територію Донецької області.