Спецпроекты

Доклінічне випробування української вакцини від COVID-19 завершено - розробник розповів про подальші плани - СМИ rezonans

23:06 11 Июнь Киев, Украина

Доклінічне випробування української вакцини від COVID-19 завершено - розробник розповів про подальші плани КИЇВ. 11 червня. УНН. Цього тижня на засіданні Президії НАН України заслухали доповіді українських розробників кандидатів у вакцини від COVID-19.

Про це в коментарі УНН розповів доктор біологічних наук, професор інституту мікробіології і вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України Микола Співак.

Деталі Як голова ради акціонерів української компанії “Діапроф-Мед”, Микола Співак на заході повідомив про результати розробки кандидата в вакцини від COVID-19 на основі N-протеїну нуклеокапсиду вірусу, спільно з американською DiaPrep System Inc. (Атланта, США). Так, за словами Співака, на науковому заході він поінформував, що доклінічні випробування цього прототипу вакцини вже завершені і зараз заплановано організувати в Україні виробництво декількох тисяч доз вакцинного препарату для початку I і II фаз клінічних випробувань. Цитата: “Результати доповідей на Президії НАН різних груп вчених свідчить про стрімкий стрибок української науки в справі розробки вакцин від COVID-19.

Є кілька колективів, які йдуть за різними напрямками, але врешті повинні будуть отримати прекрасний результат. Про це свідчать представлені матеріали. Варто відзначити, що ніхто ніколи не займався в НАН вакцинологією, а тут в короткий час потрібно було вирішити це питання. І це свідчить про високий рівень науки, яка за підтримки нашого уряду набагато швидше зможе створити українську вакцину від COVID-19”, - резюмував Микола Співак.