Спецпроекты

Експерт розповів, як обрати смачні кавун та диню - Горячие новости

17:16 01 Август Киев, Украина

Експерт розповів, як обрати смачні кавун та диню КИЇВ. 1 серпня. УНН. Через холодну весну сезон кавунів і динь в Україні почався пізно, проте саме у серпні вже можна вибрати найсмачніші і найароматні баштанні.

Як це зробити - УНН розповів херсонський фермер і громадський діяч Віталій Іванков. "При виборі кавунів... перше - це звук: потрібно постукати. Також сухий хвостик показує на стиглість кавуна і термін збору.

Найголовніше - свіжість, хвостик і звук... Це вказує на смак", - розповідає експерт. На смак також впливає стать кавуна. "Дівчинка смачніша.

Її можна вибрати за плямом, яка знаходиться із протилежного боку від хвостика. Ця точка повинна бути великою і широкою: якщо більше 1,5-2 см - то це "кавуниха". У них більш насичений смак, концентрація смакових і мінеральних речовин, безпосередньо, у самій кавунисі більша. Через те і смак відрізняється", - пояснив Іванків.

Він додав, що при виборі сорту має значення "звідки" кавун. Зупинити свій вибір можна на херсонських або кіровоградських кавунах. Якщо ж хочеться не переплатити за покупку, експерт рекомендує брати місцеві кавуни і дині, або вирощені у сусідніх областях. У такому випадку націнка за їх доставку не така висока.

"Також кавуни і дині повинні бути не прим'ятими. Диня повинна бути не зеленою, звичайно, колір повинен бути жовтим. Її смак підтверджується запахом. Запах повинен бути "стиглим", він так і називається "запах стиглої дині".

За хвостиком ви ніяк не визначите", - зазначив експерт. Додамо, що після купівлі кавуни і дині можна зберегти надовго у темних і холодних місцях. Оптимальна температура для цього становить +2...+ 3°С. Якщо їх періодично перевертати, баштанні збережуться набагато краще.