Спецпроекты

Корнієнко: Позиція Зеленського – особливий статус Донбасу до Конституції не вписувати - Спец. Материалы

13:22 14 Февраль Киев, Украина

Корнієнко: Позиція Зеленського – особливий статус Донбасу до Конституції не вписувати Президент України Володимир Зеленський і представники "Слуги народу" вважають, що закріплювати в Конституції України особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) не варто. Про це в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна", опублікованому 13 лютого, заявив перший заступник голови фракції Олександр Корнієнко. "Наша позиція та позиція президента Володимира Зеленського – особливий статус до Конституції не вписувати. Й обидва проєкти закону – першого варіанта та доопрацьованого, а пізніше відкликаного про внесення змін до Конституції щодо децентралізації – були без будь-якого "особливого статусу", – сказав він.

Відповідаючи на запитання, як просувається робота над текстом нового законопроєкту "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей", голова фракції нагадав, що Верховна Рада продовжила дію закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО" до 31 грудня 2020 року включно. "Чекаємо зовнішньополітичного сигналу від президента", – сказав Корнієнко. У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого.

Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази. Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей у вересні 2014 року (необхідність такого законодавства зафіксовано в Мінських угодах про врегулювання конфлікту на Донбасі). У ст. 10 цього закону зазначено, що всі його основні положення почнуть діяти тільки після проведення на Донбасі місцевих виборів за українським законодавством із дотриманням міжнародних стандартів.