Спецпроекты

На Мюнхенській конференції з безпеки запропонували 12 кроків для припинення війни на Донбасі - Последние новости

21:17 14 Февраль Киев, Украина

На Мюнхенській конференції з безпеки запропонували 12 кроків для припинення війни на Донбасі Учасники Мюнхенської конференції з безпеки сьогодні, у день її відкриття, зробили спільну заяву "12 кроків до посилення безпеки в Україні та Євроатлантичному регіоні". Текст оприлюднено на сайті заходу. Запропоновані дії можуть створити основу для вирішення конфлікту, допомогти в реалізації невідкладних питань безпеки, гуманітарних, економічних і політичних. Вони також допоможуть знизити напруженість у відносинах між Росією та Заходом і допоможуть побудувати стійку архітектуру взаємної безпеки у Євроатлантичному регіоні, зокрема розширення співпраці зі зменшення ядерної загрози, ідеться в заяві.

Серед запропонованих кроків відновлення роботи Спільного центру з контролю та координації режиму припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін; розширення теми переговорів у нормандському форматі з долученням проблеми припинення бойових дій; розширення свободи пересування – збільшення кількості пунктів пропуску на Донбасі; розшук зниклих безвісти; планування і реалізація заходів із розмінування. Серед кроків у економічній сфері запропоновано відновлення зруйнованої інфраструктури за участю Євросоюзу та Російської Федерації; створення на Донбасі зони вільної торгівлі з особливим оподаткуванням; підтримка дорожньої карти щодо поетапного зняття санкцій із РФ у разі виконання ініціативи; усунення радіаційної небезпеки на Донбасі. Пропозиції в політичній сфері: новий діалог між євроатлантичними структурами про побудову взаємної безпеки; підтримка і визначення сфер виборчої взаємодії між ЄС та Росією та початок нового національного діалогу з проблем ідентичності. Заяву підписали серед інших голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішингер, колишній міністр закордонних справ РФ Ігор Іванов, колишній заступник глави спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Александр Хуг, українські дипломати та ексчиновники МЗС Олександр Чалий, Василь Філіпчук, радник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олексій Семеній.

Сьогодні в Німеччині відкрилася 56-та Мюнхенська конференція з безпеки, у якій традиційно беруть участь світові лідери, представники науки і громадянського суспільства. Цього року в ній візьме участь президент України Володимир Зеленський. У 2014 році, одразу після анексії Криму, Росія розпочала збройну агресію на сході України. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією й підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого.